02 Eylül 2013

Vodafone Devir İşlemi İçin Ücret Talep Ediyor!

BTK'nın çıkarttığı: "Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar" kararına göre başkasının adına kayıtlı olan bir hattı, kendi üzerimize almak istediğimizde herhangi bir ücret ödenmeyeceğini, tüm ücretlerin GSM operatörü tarafından karşılanacağını belirtmiş durumda.

Buna rağmen gittiğim Vodafone merkezlerinde farklı farklı fiyatlarla ücret alınacağını ilettiler.

1- Vodafone gibi dünyaca yaygınlığı olan bir firmada abone merkezlerine bağlı olarak değişen fiyat tarifesi nasıl olabilir?
2- BTK'nın ücretsiz dediği bir şey için nasıl ücret isteyebilirsiniz?

Mustafa 46 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi02 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. 26/09/2012 tarih ve 453 sayılı BTK Kurul Kararı ile onaylanan Aboneliğin Güncellenmesine İlişkin Usul ve Esaslar başlıklı düzenleme kapsamında yapılacak olan son kullanıcıya devir işlemi 13.08.2013 tarihi itibari ile ücretli olarak yapılmaya başlanmıştır. Bahsi geçen işlemlerde tarafınızdan alınacak ücret Danıştay 13.Dairesinin 9/5/2013 tarih ve E.2012/3596 sayılı Kararı gereği olduğunu belirtmek isteriz . Mevcut uygulama bu yönde olup , 02.09.2013 tarihli sözlü görüşmede de tarafınıza bilgi verilmiştir. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön