29 Ağustos 2013

Vodafone Bayisi Cihaz Kampanyası ile İlgili Eksik Bilgilendirme Yaptı!

Bir bayiden faturaya sadece 1 TL eklenerek telefon alabileceğim söylendi. İşlemler yapılırken faturamı 15 TL azaltan taahhüdün de iptal olduğu mesajı geldi. Bu faturamın 16 TL artacağı ve 24 ayda cihazdan daha fazla para ödeyeceğim anlamına geliyordu. Bana sadece 1 TL ekleyeceklerini söylemişlerdi. Sorunu düzeltmediler. Üstüne indirim kazandığım ay kadar da faturama ceza yansıttılar.

Vodafone'u defalarca aradım, fax çektim. Konuyla ilgilenmediler. Bayi ile görüştüklerini, ben işlemi yapmadan evvel bayiye giden kızıma bilgi verdiklerini söylediler. BTK'ya şikayette bulundum, aynı cevap geldi ve BTK'da bunu bana çözümmüş gibi iletti. Madem kızıma bilgi veriyorlar, işlemi de onunla yapsalardı.

Gökhan 178 Okunma

Cevaplar

 • Gökhan05 Kasım 2013

  Detaylıca inceleyip farkedemediğiniz hatayı Tüketici Hakem Heyeti farketti malesef. Bu gün itibariyle kararı almış bulunmaktayım. Yakında size de tebligat ulaşır. Gelen kararla beraber konuyu tekrar titizlikle inceleyin belki bu sefer algılayabilirsiniz sorunu. Hayırlı işler ;)

 • Vodafone Temsilcisi03 Eylül 2013

  Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Yapılan kontrollerde hattınız ile ilgili bayi sorgulandığında traafınıza gerekli bilgi aktarımında bulunulduğu iletilmiş olup,bayi beyanları aracılığıyla durumun kabul edilmediği belirtilmiştir. Kampanya kapsamında taahhütnamede kampanya katılım koşullarının açıkça belirtildiğini hatırlatmak isteriz. Taahhüt geçerlilik süresi bitiminden önce; Vodafone GSM Abonelik Sözleşmesi ile tesis edilen aboneliğin abone tarafından tek taraflı olarak veya taahhütnamedeki yükümlülüklerini yerine getirmediği için Vodafone tarafından feshedilmesi ve/veya hattın iptal edilmesi, dondurulması, kısıtlanması ve/veya abonenin hattını iptal etmesi, dondurması, kısıtlaması, devretmesi, faturasız hatta çevirmesi, kampanya kapsamında kullandığı tarife paketini değiştirmek istemesi, numara taşınabilirliği kapsamında başka bir operatöre geçmesi durumunda durumunda cayma bedeli yansıtılacağı bilgisinin yer aldığı ve tarafımızca müdahalesinin sağlanamayacağını belirtmek isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

 • Gökhan31 Ağustos 2013

  VErdiğiniz şikayet linkinden de, müşteri hizmetlerinizden de defalarca size ulaştım. Merkezinize fax dahi çektim. Ben hakkında şikayette bulunduğum bayinin işlem doğrudur beyanına dayanarak konuyu hiç araştırmadan tarafıma ceza yansıtılıyor. Bayi taahhüdü bozarken rızamı aldığını söylüyor. Kanıtı var mı, bir kağıt vs imzalatmış mı diyorum ilgilenmiyorsunuz. Üstüne daha evvel kızı ile eşi gelmişti dükkana, onlara bilgi vermiştim diyor kabul ediyorsunuz. Onlara verdiği bilgi de sadece faturaya 1 tl ekleneceği. BElki bedava bile alabileceğim söyleniyor. Madem öyle işlemi de eşimin kızımın imzalarıyla yapsaydınız diyorum, sessiz kalıyorsunuz. Hem madem bilgi verdiğini iddia ediyor buyrun aynı anda ikimizi arayıp bağlayın, yüzyüze gelelim bana da söylesin, ben aradığımda düzelteceğini söylediğini belirtiyorum yine kabul etmiyorsunuz. Bir bayinin size yalan söyleyip söylemediğini kontrol etmek için bayiyi arayıp sormak ne kadar yerinde bir yöntem? İhtilaf çıktığında sadece bayinin beyanıyla işlem yapmak ne kadar doğru? Bayinin yalan söylediğini söylüyorum inanmıyorsunuz. Bunun üzerine bayiyi arayıp ses kaydını alıyorum. Problemi çözeceğini söylüyor. Vodafone'dan aradıklarında yalan söylediği için problemin çözülemediğini belirtiyorum. Tamam abi düzelteceğim, söz veriyorum diyor. Aradığım gün saat ve telefon numaralarını veriyorum, kontrol edin aynı saatte aynı süre konuşma var mı yok mu bu numaralar arasında diye, yapacak bir şey yok diyorsunuz. Bu elimde ses kaydı bulunan ifadeler. İşyerine gittiğimde firmaya şikayet ettiğim için beni uğraştırdığını söylüyor. Bu işlerin şikayetle çözülemeyeceğini anladığımdan emin olduğunu, kısacası haddimi bildirdiğinden emin olduktan sonra, artık işlemi düzelteceğini söylüyor. Firma olarak bayinin bana had bildirmesine göz yumuyorsunuz. Firmadan bi çözüm bulamadığımı anladıktan sonra gel şikayet etme ben seni firmanın özel eş dost tarifesi var ona kaydedeyim, ödediğin cezayı da ortadan kırışıp anlaşalım teklifinde bulunuyor. Koskoca firma, madem adam taahhüdü iptal etmeyi kabul etti nerede imzalattığın form, yoksa da işyerinde kameraların var, çıkar kaydı göster diyemiyor. Açıkçası 4 ay uğraştım bu işle. Buraya da bir çözüm bulabileceğim umuduyla değil sadece insanlar ne çektiğimi anlasınlar diye yazdım. Çıkmadık candan umut kesilmez tabi. BTK bile eşimle kızıma daha önceden bilgi verildiği cevabını, ki böyle birşey de yok, hiç incelemeden bana gönderiyorsa ben ne diyeyim artık bu tüketiciyi koruma siztemine

 • Vodafone Temsilcisi29 Ağustos 2013

  "Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. "

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön