01 Mayıs 2013

Vodafone 1 MB 7.5 TL!

Vodafone'a reklam yaptıkları gibi daha iyi sinyal yayımı yaptığı ve bundan dolayı internet hızının daha iyi olmasından dolayı geçtim. Baştan yazayım ki geçmez olaydım.

Durum şu; bu operatör, paket kullanımınızın bitmesi halinde 10 Kbyte için 7. 5 krş kesiyor. Yani yaklaşık(1024 Kbyte değil) 1 Mbyte için 7. 5 TL almaktalar. Bu yüzden üç kere 10 TL lik ücretler kesilmiş hattımdan. Yani belki de toplamda 5 Mbyte'lık bir kullanım yapmışımdır ki bu bir mp3 büyüklüğü demek ve kesilen ücret 30 TL. Kesinlikle bakanlığa da şikayet edeceğim bu durumu. Tamamiyle abartı ücretlendirme.

Esat 44 Okunma

Cevaplar

  • Esat15 Ekim 2013

    Bu arada olur ki yine ve yine ilgisiz ve bir o kadar dünyada eşi benzeri görülmemiş o data ücretlendirme tarifenizden bahsetmek isterseniz şunu biiin ki sizin 10 TL ye ulaştığınızda diye bahsettiğiniz data miktarı 1,5 Mbyte. Umarım yine bununla ilgili bir özellikten bahsetmezsiniz. Çünkü büyük ihtimalle Vodafone İngiltere bu ücretlendirmeyi BBC ye bildirip dünyanın en pahalı datası olarak haber yapılmasını isteyecektir.

  • Esat15 Ekim 2013

    Şikayetimle ilgili olmayan bir cevap geldi tahmin edileceği gibi. Vodafone Türkiye için güzel fikirlerim vardı daha da güzelleşti bu fikirler. Bu ilgisiz cevabı Vodafone İngiltere'ye de bildireceğim. Cevabınızda dem vurmanız gereken şey ise 1 MByte datanın 7.5 TL ile ücretlendirilmesinin altında nasıl bir amaç yattığı olmalıydı. Yoksa sizin kafanıza göre kuralları belirlenmiş ve tüketiciye bildirilmeyen tarife kapsamında sizin belirlediğiniz her ücret zaten tarifeye uyar. Cevabınızda bundan bahsetmeniz abesttir. Şikayeti gerekirse bir kez daha okumanızı ve yine şikayeti anlayamazsanız sadece şikayetin en sonundaki cümleyi okumanızı tavsiye ederim. Şikayetin konusunu yine ve yine anlayamazsanız o son cümleyi yine ve yine okumanızı tavsiye ederim. Bu işlemi şikayetin konusunu anlayana kadar yapabilirsiniz. 1 ile sonsuz arasında değişebilir bu tekrar sayısı. Şimdiden başarılar dilerim. Umarım tahmin ettiğim tekrar sayısından daha fazla tekrar gerçekleşmez.

  • Vodafone Temsilcisi01 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminiz incelenmiş olup tarifenize uygun ücretlendiğiniz tespit edilmiştir. Standart data tarifesi, faturasız hatlarda, 10 KB- 7.5 Kuruş olarak ücretlendirilmekte, günlük 10 TL'ye ulaştığında ise günboyu 23:59'a kadar ücretsizdir. Ayrıca, abonelerimize daha kaliteli hizmet sunmak adına her türlü eleştiri ve önerileriniz değerlendirilmektedir.Buna bağlı olarak tarafımıza ulaşan eleştirilerinizin değerlendirilmek üzere ilgili birimlere aktarılmış olduğu bilgisini de paylaşmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön