Toplam çözüm sayısı
..
Vik Anaokulu ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Vik Anaokulu, Çocukları Sindiriyorlar!

7817görüntüleme
Volkan
Volkan 30 Nisan 2019 11:42

Bir kere okul yöneticileri işlerinin ehli insanlar değil yani mezuniyetleri bu yönde değil. Dışarıdan boyalı süslü bir okul ama problemlere yaklaşımları hep kendilerinin haklı olduğu tarafında. Çocuğum anaokulunun açılışından 2,5 ay sonra başladı fakat yinede bütün yılın parasını istediler.

Bari yemek parasını almayın, sonuçta yemek yemedi dedim. Fakat ısrarla tüm parayı istediler. Her şeyden para kazanmaya çalışıyorlar. Okulda yaptıkları etkinlikler için bile ekstra 20-30 para istiyorlar. Kırtasiye ücreti çok fahiş 800 TL verdik kullandıkları malzeme taş çatlasın 300 TL'lik. Gösteri için kıyafet parası istediler 220 TL, kıyafetleri yaptırdıkları terziyi buldum, 90 TL'ye yaptırdım. Yani işin özü bunlar eğitimci değil ticaret erbabı kişiler. Bir de çocukların en ufak yaramazlıklarında müdüre götüreceğiz diye tehdit edip müdürün odasına götürüyorlar.

Özgüveni yüksek olan çocuğumu sindirdiler, söylemeden bir şey yapmaz hale getirdiler. Servislerininde izinli olduğunu sanmıyorum, mevzuatta yer alan uyarıcı işaretlerin hiçbiri yok üzerlerinde.

Vik Anaokulu03 Mayıs 2019 18:30

*Merhaba Volkan Bey, 2017-2018 yılı eğitim dönemi için 2017 Temmuz ayında kayıt yaptırdınız. Okulumuzda kontenjan problemi olması nedeniyle, Eylül-Haziran arası 10 aylık ödeme yapmayı kabul ederek eğitim dönemi başlamadan ve Kasım ayında başlayacağınızı bilerek önden ödeme yaparak kayıt yaptırdınız. Bizim ücret politikalarımızı bilerek siz kabul ettiniz, bu durum sizi rahatsız ettiyse kayıt yaptırmayabilirdiniz ve bizler de 2 ay kontenjan tutmazdık. Ya da Kasım ayında geldiğinizde kayıt yaptırıp ödemelerinize başlayabilirdiniz, ancak kontenjan doluluğu riskini siz almak istemediniz! Bu durum bizimle ilgili değil, bu sizin talebiniz. *Okulumuz kurucuları ve aynı zamanda sürekli okulda bulunan idarecileri eğitimci olup, 1 yıllık süre zarfında panomuzda asılı bulunan diplomalarımızı gözden kaçırmış olmalısınız. *Kırtasiye ücreti konusunda çantadan kalemliğe, her malzemenin çocuklara özel açıldığı, insan sağlığına zararsız, bireysel olarak her materyali sereserpe kullandıkları ve yaratıcılıklarının malzeme eksiği yüzünden kısıtlanmadığı bir okulda eğitim aldınız bunun farkında olmamanız bizi ayrıca üzdü. *Okulumuzda binicilik dışında tiyatrolar ,seminerler, 23 Nisan Şenliği, branş dersleri vb. hiçbir şeyden ücret alınmaz! *Gösteri yaptığımız 2 yıl önceki dönemde kıyafet ücreti okul olarak ilan ederiz eğer size uymazsa dışarıda istediğiniz yerde diktirebilirsiniz deriz, okuldan almak zorunda değilsiniz, ki öyle de oldu. *Yaramazlık?? Okulumuzda böyle bir kavram yok, çünkü bunun bir ölçütü yok. Tavsiye: Okulumuzun içindeki yada dışındaki aktiviteleri ziyaret ederek bile çocuklarımızın ne kadar kendi ruhlarında, ne kadar özgür hareket ettiklerini gözlemleyebilirsiniz. *TEHDİT!!! Yukarıdaki her konuda haklı olabilirsiniz, eleştirebilirsiniz ancak bu konudaki düşüncelerinizi gözden geçirmelisiniz. Bir insanı, bir kurumu iftira ile olmayan bir şeyle yargılamak ve suçlamak nasıl bir şeydir? Bunu size ben anlatmayayım! Çok yazık, keşke en değerlinizi 8 ay değil 1 dakika bile emanet etmeseydiniz böyle bir okula! Keşke! Vicdanınızla başbaşa olduğunuzda her çocuğumuza sarıldığımız, Mert'le kurduğumuz gönül bağı gelsin aklınıza...

Volkan
Volkan03 Mayıs 2019 22:11

Yazdığım yorum yerini bulmuş, meramım anlaşılmış, verdiğiniz cevap destekler nitelikte. Her eğitim mezunu eğitimci olamıyor maalesef, çocuk gelişimi pedeagojik formasyon bambaşka alanlar. Çocuğun her yaramazlığında değil, uzun süreli yaramazlıklarında müdürün odasına götürüyorlarmış pardon. Tekraren kırtasiye ürünleri gerçekten kalitesiz, okul sonu teslim ettiklerinde görülüyor. Ekstra ücret istenmiyor deniyor fakat çok net hatırlıyorum bir tahta boyama için bile 20 TL istemişlerdi. Bunlardan bağımsız, bir gün çocuk kolunda morlukla eve geldi. Sıkıştırılmış belli iki üç parmak izi şeklinde küçük morluk var. Doktora götürdüğümüzde çocuk gücü bunu yapmaya yetmez dedi. Okul idarecileri kamera görüntülerine bakalım dediler fakat hiçbir zaman o kamera görüntülerini göremedik. Kendileri ve öğretmeni kesinlikle çocuğa zarar verecek tipler değil ama okulda bir çok kişi çalışıyor. Bu olay askıda kaldı peşine düşmediler.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile