12 Ağustos 2014

Via Balık İki Kişilik Kahvaltıya 5 Kişilik Kahvaltı Ücreti Aldılar!

Misafirlerimiz toktu, bunu belirterek garsona 2 kişilik kahvaltı söyledik. O hepimize servis açtı. Yanımızdaki 3 kişiye getirilenden tadımlık koyduk. Ek olarak 1pors. menemen, 1-T.kahvesi, 3x3 çay, su, 1-salata&domates söyledik.


Kahvaltı sonunda 125 TL ücret aldılar. Yanlışlık var diyerek eşim aradığında 5 kişilik kahvaltı verdiklerini belirtmişler. Ardından ben aradım M**** bey açtı. Dedim ki; '2 jambon, 2 salam geldi, nasıl bu 5 kişilik oluyor' deyince bize servis eden garsonu (E**** Beyi) çağırdı. Getirdiğiniz kahvaltı 5 kişilik değil. Kahvaltı 25x2=50. Kalan getirdiğiniz 75 TL tutamaz dedim. E**** getirdiği ekstraları saydı (su, ekmek vs) ve toplamı 97,5 oldu. Farkı iade edin dedik (k.kartla ödemiştik) hala iade etmediler!

Nurjan 1.502 Okunma

Cevaplar

  • Nurjan12 Eylül 2014

    Geçende bu durum ile ilgili Tüketici Hakları Zabıta Amirliğine durumu belirterek başvuruda bulunmuştum. Gittiklerinde ise, Via Balık yetkilileri 5 kişilik kahvaltı getirdiklerini bildirmişler. Getirdikleri kahvaltı resmi ektedir. Bariz olarak sadece iki kişilik kahvaltı olduğu belli, buna rağmen hala 5 kişilik kahvaltı getirdiklerini belirtmeleri ne ahlaki olarak, ne de ticari olarak doğrudur. Bu şekilde, bu devirde haksız kazanç sağlayan Beylerbeyinde bulunan VİA BALIK RESTAURANT'a birileri DUR demesi gerekir.

  • Nurjan15 Ağustos 2014

    Via Balık haksız kazanç sağlıyor. 25tl'den iki kahvaltı siparişini verdik ve ek olarak 3 kişiye 3 çay 3 Tl'den, 1 kahve-8 tl, 1 posiyon menemen-18 tl, 1 posiyon domates ve salatalık, su-2.5tl getirdiler ve buna 125tl ücret aldılar. Bu tutarı topladığın zaman bile 125 tl değil, 97.50TL tutuyor.Bu tutarı servis eden garson kendisi de teyit etti. Aradaki fark olan 27,5 tl hiç önemli değil, bahşiş olarak memnun kaldığım yerlerde bundan daha fazlasını bırakıyoruz. Ama bu devirde bu gibi işletmelerin müşterilerine böyle basit davranışlarda bulunarak haksız kazanç sağlamalarına üzülüyorum. Çok güzel günümüzü böyle bir olayla hatırlamamızı sağladı bu kurum. Via balık deyince, bize hizmet eden ve göre göre iki kişilik kahvaltı yerine 5 kişilik kahvaltı ücretini kesen bu garsonu hala çalıştırıyor olmasına anlam bile veremedik. İyi niyetle sorunu çözmeleri için aradığımda sadece o garsonu tekrar bizi arattırdılar ve çözüm bile yaratmadı bu kurum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön