Vestel'in Beyaz Eşya Ömrü!

Resul Resul20 Şubat 20:58

Bu mesajım hem Vestel şikayet hem de sizlerden bilgi ve tecrübelerinizden faydalanma arzusu taşımaktadır.Benim Evimdeki beyaz eşyaların tümü Vestel dır.Televizyon buzdolabı çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi şimdi sorum ve sorunum şu.Evimdeki tüm beyaz eşyalarım tereddütsüz arıza ve hata vermektedir.Örneklendirelim.

Televizyon... Aldığım günden beri Belirli aralıklarla çok defa arıza verdi en belirgin arızası ekranda kırmızı çizgilerin oluşması ve arkasındaki yakın yanmış olmasıydı bu parçadan yenisinin Çin'den gelmesini bekledim...

Çamaşır makinesi... Garanti suresinde birkaç kez yine hata verdi sesli çalışma arkadan su akıtma Aslında büyük sürmeyecek ama rahatlıkla çözülebilecek sorunlardı. Lakin Son seferde son gelen teknik servis abi tamburu ölene kadar kullanmışsınız iyi elinizde kalmamış demesi ile Garanti süresinin bitimine 2 ay kala değiştirdik çok şükür. O ana kadar çektiklerimiz yanımıza kar kaldı.

Buzdolabımız... Eski buzdolabımız da Vestel di yenisi de Vestel. Yeni olunca heveslendik dijital olsun dedik en iyisi olsun dedik Öyle aldık Garanti süresince ne olduysa dijital göstergesinin söndü, yarısı yanar vaziyette kaldı sarı servis çağırdık yerinde değişim yaptılar Sağ olsunlar Lakin buzdolabı Ondan sonra dikiş tutmadı sesli çalışmalar oldu Bununla ilgili çokça şikayetlerim mevcut. Alt soğutma bozuldu bu şikayetle ilgili teknik servis çağırdığında buzdolabının garantisini yeni bittiğini Dolayısıyla ücretli hizmet verileceğini ve tahmin ücretim 500 lira civarında olacağını düşündüklerini bildiriler şu anda dahi aktif olarak bu şekilde kullanmaktayım. Buzdolabının alt kısmı soğutma yapmamaktadır şu an ekonomik sebeplerden dolayı bu şekilde kullanmaya devam ediyorum. Mağdurum.

Şimdi can alıcı sorumu sormak istiyorum. Hatırlıyorum bekarken yani 15 yıl öncesine kadar ailemin evinde kullandığımız buzdolabı yaklaşık 20 yıl işini yaptı televizyonumuz mahalledeki ilk renkli televizyondu ve yine yaklaşık 16 17 yıl işini yaptı çamaşır makinemiz hani şu bir sağa bir sola dönen ve üstünde Elle sıkma aparatı bulunanlar yine 10 yılın üstünde bir ömür ile çalıştı Nasıl oluyor da Teknoloji bu kadar ilerliyorken ve biz eşyalarımıza bu kadar çok bedel ödüyorken aldığımız beyaz eşyalarımız ya garanti süreleri içerisinde ya da garanti sürelerinin hemen bitiminde ömürlerini tamamlıyorlar yerli ürün ve yerli marka taraftarı olarak büyük üzüntü içerisindeyim özellikle buzdolabı sorunumun hâlâ devam etmekte iken.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

Vestel Logo Vestel 21 Şubat 13:14

Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Hatice 27 Şubat 12:04  

  Evet benimde bütün beyaz eşyalarım Vestel ve aldığım günden beri servis aramaktan bıktım. Çamaşır makinesi en çok ariza çıkaran. Buzdolabı sorunum devam ediyor. Şu an yine bozuk.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Resul 10 Mart 10:51  

  Ev değiştirme durumum var. Ve maləsəf beyazeşyalar taşınmaya değmeğecek gibi duruyorlar. 6 senelik ürünler çöp olacak. Yenleyeceğim. Tercihim Beko olacak sanırım.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler