18 Nisan
#11863153

Vestel 65ud8900 Tv Panel Kararması Sorunu Ve Mağduriyetimin Giderilmemesi!

29 Mart itibariyle Vestel 65ud8900 televizyonumun ekranındaki kararmalardan dolayı maruz kaldığım müşteri hizmetleri yalanlarını paylaşmak istiyorum. Paylaşmak istiyorum ki bundan sonra bu yalanları insanların gözlerine baka baka söylemeye cesaret edemesinler.
Televizyonum henüz çok yeni olmasında rağmen arka panelinde artık tahammül edilemeyen kararmalar neticesinde müşteri hizmetlerine başvurdum. Gelen servis elemanlarının önerisi direkt "panel temizliği" oldu. Serviste 6 yapraktan oluşan LED panellerin sökülüp temizleneceği bilgisi verildi. Ben de bu sorununun Sikayetvar.com'da benzerleri olduğunun ve bunun "kesin çözüm" olamayacağını kendilerine belirttim.
Ardından müşteri ilişkilerinden "F**Hanım" beni arayıp bu temizliğin "tamamen robotik ortamda" ve hiçbir şekilde "insanlar tarafından yapılmayacağını" ve eğer aynı sorun tekrar ederse "ürün değişimi" yapacağını bizzat kendisinin "garanti" ettiğini belirtti. Ben de bu yetkinin tam olarak neye dayandığını sormama ve bu işlemin "temizlik" olduğunu ve sayısız örneğinin olduğunu ve bu işlemi teknik elemanların yaptıklarını söylemem üzerine ses kaydını da aldığım görüşmede bu işlemin "insan eli değmeden" yapılacağını üstüne basa basa belirtmiştir.
Bunun üzerine (5 Nisan Saat 11:22 itibariyle Vestel Yetkili Servisinden t. bey) ile yine ses kayıtlarını alarak yaptığım görüşme neticesinde bu bilginin tamamen gerçek dışı olduğu; bu işlemlerin bizzat teknik elemanlar tarafından yapıldığı, ayrıca bu modelin genel bir sorunu olduğu ve bir sonraki üretim partisinde "filtreleme" ve "modifikasyon" yapılmış halinin piyasaya sunulduğu bilgisine de ulaşmış oldum.
Dolayısıyla müşteri ilişkilerinin yeterli teknik bilgiye hakim olmadan, tamamen kendilerine verilen talimat gereği matbu olarak yapılan açıklamanın "yalan" olduğu bilgisi de kanıtlanmış oldu.
Bu yetmiyormuş gibi, hiçbir şekilde bilgim dahilinde olmamasına rağmen ertesi gün cep telefonuma "Müşteri isteği ile şikayet sonlandırılmıştır. " gibi hakaret niteliğinde bir SMS ile karşılaşmam, bardağı taşıran son damla olmuştur.
Hemen ardından F** hanım'a ulaşmaya çalışmama ve tam 19 kez mesaj bırakmama rağmen doğal olarak kendilerine ne ulaşabilmiş ne de herhangi bir açıklama alabilmem mümkün olmamıştır.
Bu noktada "son" kez "ayıplı" olduğu aşikar olan ürünümün sorunsuz bir eşdeğeri ile değişimini, aksi takdirde mağduriyetim hakkında söz konusu kişiler ve marka adına kanuni haklarımı sonuna kadar kullanacağımı açıkça beyan ederim.

İsmail İsmail 2.043 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İsmail30 Nisan

    Hiçbir geri dönüş söz konusu olmaması üzerine f. Hanım ve marka hakkın yasal işlemlerimi an itibariyle başlatmış durumdayım... Sizinle kanun önünde hesaplaşacağız!...

  • Vestel Temsilcisi19 Nisan

    Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları