Vestel TV'de Yazılım Güncelleme Sorunu

Yalçın Yalçın26 Mart 21:42

Birkaç yıl önce 2.500 TL gibi bir ücret ödeyerek aldığım Vestel 3D Smart TV 'nin son 6 ayda önce oyun Konsolum olan Play station 4' u ardından kullandığım uyudu platformu olan Digiturk ün HDMI yeni cihazını tanımıyor yani görüntü vermiyor. Önce oyun konsolundan olduğunu düşünüp servise gönderdim fakat çalışıyor.

 Ardından uydu cihazım yeni tip cihaz ile değişti ve onda da aynı sorun olunca cihaz ekranda televizyonunuzu yazılım güncelleyin diye uyarı yazısı çıktı ve Digiturk servisten gelen kişi de yeni nesil cihaz bunlar ve TV 'niz eski yazılımda kalmış güncellenmediği sürece HDMI özelliğini kullanamazsınız dedi. 

Ve Vestel müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım ve bana yazılım güncelleme diye bir şey yapmadıklarını bu şekilde kullanmam gerektiğini söylediler ve üstüne yeni model ürettikleri televizyonu almamı tavsiye ettiler. 

Ben bir daha asla ve asla Vestel sokmam evime. Yerli gurur diye bahsettikleri ürün bunların saçmalığı yüzünden dünya para verip aldığım Smart TV ne yazık ki SCART kablo ile çalışan bir eski tip tüplü televizyona dönüştü. Kendiniz ile gurur duyun yerli üretim Vestel bu gurur ve saçmalık senin eserin.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 3Yorum

Cevaplar

Vestel Logo Vestel 27 Mart 08:27

Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Erol 29 Mart 22:21  

  Yalçın bey merhabalar. 3 gün önce bende de aynı sorun oldu. Benim TV Vestel'in performance serisi yaninsizinkimden daha eski bir model bu zamana kadar bende sizin gibi ps4 ve Digiturk kullanıyordum fkaat bir anda TV uyumsuzluğu hatası aldı önce Digiturk

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Yalçın 29 Mart 22:37  

  Peki şu an ps4 calisiyormu yani normale dondümü

  profile-icon Erol 29 Mart 22:23  

  Cihazımı değiştirdim ama maalesef olmadı ps4 sihay ekran ve onu da görmemeye başladı. Ama normal HD bir uydu cihazı taktim çalıştı. Ben bu olayın normal bir şekilde geliştiğini düşünmüyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler