17 Nisan
#11857705

Vestel TV Panelini Tedarik Etmiyor!

Vestel'den 2,5 yıl önce 48ua9300 model LED Smart televizyon aldım. Şu an televizyonum yetkili serviste 1 hafta olmak üzere. Kullanıcı hatası bir sebepten dolayı televizyonun panelinin tamir edilmesi veya değişmesi gerekiyor. Ancak Vestel yetkili servisi ve müşteri hizmetleri panelin tamir edilemediğini değişmesi gerektiğini ve panelin stokta bulunmadığını söyleyip aynı özelliklerde başka bir televizyon ile ürün değişimi teklifi sunuyor ve karşılığında 1621 TL para ödemek zorunda olduğumu söylüyor. Ben de panelimin ücret karşılığında değiştirilmesini istiyorum. Yetkili servisler satılan ürünün yedek parçasını 10 yıl boyunca tedarik etmek zorunda değil mi? Ben bu durumda mağdur oluyorum. Belki ilerde daha küçük bir parça için yine tedarik edemeyip değişim mi teklif edecekler.

Ali Ali 1.946 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

 • Ali19 Nisan

  Bugün ikinci mesai günü de bitti hala Vestel'den kimse aramadı. Üretilen ve tarafıma bildirilen bir çözüm yok. Vestel temsilcisi olarak gönderilen cevap metni galiba hazır standart bir metin.

 • Ali18 Nisan

  En hızlı şekilde iletişime geçilecek dediniz ancak gün içinde arayan olmadı. Yetkili servis dosyayı kapatacağını söylemek için aradı mesai bitimine yakın. Yarına kadar umarım iletişime geçersiniz. Tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağım bu durumda.

 • Ali18 Nisan

  Bir müşteri olarak yerli bir markamızı tercih etmiş olmanın pişmanlığını yaşamak istemiyorum. Bozulan parça çok daha ucuz bir parça olsaydı. Örneğin 200 TL ya da 500 TL bu durumda parça yine tedarik edilmeyip benden 1500 2000 TL isteyerek ücret karşılığında ürün değişimi mi yapacaktı Vestel. Henüz garantisi bile bitmemiş bir ürünün yedek parçasını tedarik etmeyip mğlteriyi mağdur etmek Vestel'e yakışmıyor. Hala tarafınızdan dönüş yapılmadı.

 • Vestel Temsilcisi18 Nisan

  Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları