08 Kasım
#12929013

Vestel TV Gizlilik Sözleşmesi

2016 yılında Vestel marka, 55CA9550 model bir akıllı televizyon aldım. 2018 yılı içerisinde televizyon bir anda kapandı ve servisi aradığımızda genel bir sorun olduğunu, yazılım güncellemesi yapıldığını eğer bir gün içerisinde düzelmezse tekrar arayabileceğimi söylediler. Televizyon ertesi gün tekrar açıldı ve ben de kullanmaya devam ettim. Televizyonu çok kullanmadığım, özellikle de akıllı menüyü çok kullanmadığım için sözleşmeyle ilgili bir değişiklik yapıldığını fark etmedim. Tarihleri tam hatırlamamakla birlikte bir süre sonra akıllı menüdeki uygulamaları kullanabilmem için onaylamam gereken gizlilik sözleşmesi çıktı karşıma. "Kabul etmiyorum" seçeneği mevcut değil. Dolayısıyla, satın aldığım bu televizyonun, reklamında belirtilen bu akıllı menü özelliğini kullanabilmem için satış üzerinden 2 yıl kadar bir süre geçtikten sonra, gizlilik sözleşmesini onaylama şartı getirilmiştir. (Bu durum, Türk Borçlar Kanunu madde 219'da belirtildiği şekliyle bir ayıptır) Bu sözleşmeyi onaylamıyorum talebim ücret iadesi değil, sadece aldığım ürünü aldığım şartlarda kullanmaktır. Vestel geri dönüş yapacağını belirtmesine rağmen geçen 36 gün içerisinde herhangi bir geri dönüş yapmamıştır. Vestel ile aramda geçen yazışma ve ekranda çıkan gizlilik sözleşmesine ait görseller ektedir.

Besim Besim 1.481 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Besim1 g

  Eklerde bir görsel eksik olduğu için yoruma ekliyorum. Hem sözleşmenin son sayfası, hem de Vestel'den gelen e-posta bu görseldedir.

 • Besim2 g

  Oraya #gururlayerli yazmasaydınız keşke. Herhangi bir iletişime geçilmedi, aksiyon alınmadı, çözüm sunulmadı. Sizin vereceğiniz hizmeti takdir edeyim.

 • Besim4 g

  Sözleşmenin son sayfası ve gönderilen e-posta yüklenmemiş. Onu da en kısa sürede ekleyeceğim.

 • Vestel Temsilcisi08 Kasım

  Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler