Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Vestel TV Ekranda Siyah Dikey Gölgelenmeler

profile
21 Ekim 2022
6.514

Vestel'den 65inç bir televizyon aldım. 27.09.2022 tarihinde servis tarafından kurulumu yapıldı. Fakat özellikle futbol maçları yayınlarını izlediğimde televizyon ekranında dikey olarak belli aralıklarla siyah gölgelenmeler olduğunu fark ettim. Her dikey siyah gölgelenmeler yoğunluk açısından farklı seviyelerde ve en belirgin olan siyah gölgelenme net bir şekilde dikkat çekici. Sadece bir yayından olacağını düşünüp diğer yayınlarda da kontrol ettiğimde bunun bir panel sorunu/hatası olduğunu anladım. Bu sebeple müşteri hizmetlerine ulaştım ve durumu anlattım. Müşteri memnuniyetinin her zaman öncelik olduğunu söyleyerek yardımcı olacaklarını, sorunun tespit edilmesi için yetkili servis yönlendireceklerini söylediler. Dedikleri gibi yetkili servis randevu oluşturup geldi. Sorunu servis yetkililerinin de fark etmesiyle birlikte video görüntü alarak durumla ilgili kayıt açacaklarını ve bana geri dönüş sağlanacağını söyleyip gittiler. 2 gün sonra yetkili servis yetkilisi beni arayıp teknisyenlerin durumu analiz ettiğini, hatta uzman teknisyenlerden de analiz aldıklarını, televizyonumda herhangi bir arıza/sorun/hata olmadığını, siyah şerit halinde gölgelerin yayınla ilgili olduğunu söyledi. Ben de sadece tek bir yayın için bu sorunu tespit etmediğimi, diğer yayınlarda da böyle bir durumun olduğunu, bunun televizyon üretiminden kaynaklı bir panel hatası olduğunu ilettim. Evime gelen servis yetkililerinin çekmiş olduğu videoyu tekrar incelemelerini söyledim. Tekrar görüntüleri kontrol ettikten sonra yetkili birime durumu ileteceğini ve tekrar geri dönüş yapılacağını söyleyip görüşmeyi sonlandırdık. Birkaç saat sonra Vestel çözüm merkezi adı altında bir arama daha aldım. Arayan kişi televizyonunuzdaki durum incelenmiş, izlemiş olduğunuz maç yayınından kaynaklı bir durum olduğunu ve televizyonunuzun herhangi bir arızası veya hatası olmadığını söyleyip kaydı bu şekilde sonlandırmak istedi.

Evimdeki elektronik ve beyaz eşyalarımın hepsini Vestel marka olarak kullanıyorum ve her ihtiyacımda tercihim Vestel'den yana oluyor. Şimdi böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve bu marka ürünün arkasında durmayarak durumu ört-bas etmeye çalışıyor. Ürünün ayıplı mal olduğu bariz belli ve bunun üretim hatası olduğu net ama tüketicinin hakkını bu şekilde almaya çalışmak yakışmıyor. Bahsettiğim sorunla alakalı birçok şikayet gördüm burada. Daha fazla mağdur edilmeden cihaz değişimi ya da ücret iadesi alıp bir daha Vestel markasının önünden geçmek istemiyorum.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 25 dk
Vestel Logo
21 Ekim 2022 13:25
İsmail
03 Kasım 2022 03:14

Çözüm merkezinden aranıp televizyonumun fotoğraf ve video görüntüleri uzman teknisyenler tarafından incelenmiş ve herhangi bir arıza tespit edilmemiş, yayından kaynaklı bir durum ve o dikey gölgeler daha da koyulaşır/kararırsa bildirin şeklinde yanıt aldım. Arıza tespit edilmiyor ama koyulaşma artarsa iletişime geçeceğiz. Yani bir problem var ama arıza değil, kriterler dahilinde. Arıza olarak kabul edileceği zaman problemin artış göstermesi gerekiyormuş demek ki, buradan bunu anlıyoruz. İspat görüntüsündeki yayından kaynaklı bir durum olduğunu inatla savunuyorlar ama sadece tek bir yayında oluşan bir şey olmadığını ikinci yetkili servis ziyaretinde ispatladım. Defalarca müşteri hizmetleri ve servise kesinlikle cihazı bu şekilde kullanmak istemiyorum, memnun değilim, izlediğim yayınlara odaklanamıyorum, bu size göre arıza veya hata olmasa bile ben bu ürünü bu şekilde istemiyorum dememe rağmen çözüm bulamıyorum. Markanın sitesinde 30gün koşulsuz iade hakkının olduğunu görüp son çare olarak iade talebi oluşturmaya karar verdim. Onda da iadeyi aldığınız mağaza gerçekleştirmek zorunda cevabını aldım ama mağaza iade kabul etmiyor. Kurtulmak istesem bile kurtulamıyorum. Son yetkili servis ziyaretinde 'madem kurtulamıyorum, üst teknoloji ürünü olan QLED ile değişim sağlansın ve gerekirse fiyat farkını ödeyeyim' dedim ama ondan da sonuç alamadım. Ben hayatımda böyle bir pişmanlık yaşamadım. Evimde klimasından termosifona, buzdolabından ikinci bir TV'ye kadar Vestel kullanıyorum. Bu yaşadığım durumdan sonra bir daha Vestel'den ne bir şey alırım ne de çevreme aldırırım. Sonuç olarak problemli bir ürüne hatırı sayılır bir ücret ödeyip mağdur edildim. Üründen memnun olmadığımı ve bu şekilde kullanamayacağımı iletmeme rağmen bir şey elde edemeyip zihnimi huzursuzlukla meşgul ettim. Ben en sonunda bu TV'yi kırıp yakacağım ve bir daha Vestel'in önünden geçmeyeceğim. Müşteri memnuniyeti, Vestel’le olur, Neden olmasın? ;)

İsmail
02 Şubat 00:14

Bu arada servis bile sorun olduğunu kabul etmişti ama fabrikadan bir türlü kabul göremiyor. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru dışında internet fenomenlerine konuyu verip tüm sosyal mecralarda paylaşması için elimden geleni yapacağım. Vestel'in bana yaşattığı mağduriyeti insanlar görsün de bu ekonomik şartlarda paralarını çöpe atmamak için marka seçimlerini ona göre yapsınlar.

İsmail
11 Ağustos 03:01

Yaklaşık 2 hafta önce bu sorunlu olan TV'de bir arıza belirdi. Cihazın arka kısmından belirgin, zaman zaman şiddetli bir şekilde zırıltı sesi kalıcı olarak başladı. Vestel müşteri temsilcisi aracılığıyla servisin yönlendirilmesiyle bu sorun da tespit edildi ve TV'yi atölyeye aldılar. Tam 1 hafta sonra servis çalışanı ulaştı ve fabrikanın sunduğu bültenlere yönelik testler yapıldı, onay vermem halinde teknisyenin bu arızayı onaracağını söyledi. Kabul etmedim, ürünün zaten en başından beri ayıplı mal/hatalı olduğunu söyleyerek değişim talebi istedim tekrar. Çözüm merkezine bildireceğini söyleyerek görüşmeyi sonlandırdık. 1 saat kadar sonrasında yine malum çözüm merkezi hatta ismini de vereceğim Dilek hanım aradı. Söyledikleriyle tamamen şoke oldum 'Cihazınızda yapılan testler sonucu herhangi bir arıza görülmemiştir'. Bu çözüm merkezi yetkilisinin yaptığı tamamen insanlar ile alay etmek, karşısındaki insanı saf yerine koymaktan başka bir şey değildir. Yaklaşık 1 saat önce servis yetkilisinin onay vermem halinde arızayı onaracağını söylediğini aktarmama rağmen 'hayır, ben az önce servis sahibi Hamza Bey ile görüştüm ve bir arıza bulunmadığını söyledi' dedi. Görüşmelerin ses kaydı tutuluyor, dinleyebiliyorsanız buyurun dinleyin dedim. Bir de kendimi ispat etmeye çalışıyorum burada. Sürekli kurduğu cümleler ile durumu idare etmeye çalışsa da en sonunda 'belki ben yanlış anlamışımdır, tekrar bilgi alıp size döneceğim' dedi. Koskoca bir markanın çözüm merkezinin amatörlüğüne bakar mısınız? Daha sonra çözüm merkezinin bana döndükten sonra söylediği 'cihazınızda onarım yapılmayacak, ledler üzerinde işlem yapılıp size gönderilecek'. Aklımız ile alay edildiği bariz belli. Artık bu TV'yi aldığım güne isyan ediyorum. Bu olayı okuyan herkese tavsiyemdir, böyle saçmalıkları yaşamamanız adına lütfen bir ürün alacaksanız tekrar düşünmeniz. Böyle bir pişmanlık daha önce yaşamamışımdır, siz de yaşamayın.

Benzer Şikayetler

Vestel Televizyon Sorunları Can Bezdirdi

profile
2 gün önce
110

Vestel'den 2020 başında 65 inç bir televizyon aldık. Televizyonun 6 Ay içinde ekranı kararmaya başladı. Garanti kapsamında 2020 aralıkta TV'yi değiştirdiler. (TV'ler 3 yıl garantili biliyoruz.) Ardından bu hafta verdikleri yeni TV'nin ekranı bir anda gitti. Ses var görüntü yok. Teknik servisi çağırd...

Vestel Garantili Toshiba TV Ürünün Tamir Edilmemesi-Fahiş Fiyat Teklifi

profile
1 hafta önce
366

Kayınpederimin A101 online satış sitesinden satın aldığı 58UA2063DT LED TV bir yıl olmadan arıza verdi. Sabah televizyonu açtıklarında ekranı komple gitmiş halde buldular. 15 günden fazla süre servisin gelmesi beklendi (her gün aradıkları halde). Servis aldıktan sonrasında panel arızası olduğu ve sı...

Vestel Toshiba 50UL3A63DT Kronik Arıza

profile
1 hafta önce
403

Toshiba 50UL3A63DT model A101'den aldığım TV evde 3 yıllık garanti süreci geçtiği için ayıplı mallarını kabul etmiyorlar. 3 yılda toplasan 1 ay kullanmadığım salonda süs niyetine duran TV ekranı birden karardı internetten baktığım üzere binlerce insan aynı modelden A101 den almış ve mağdur olmuş. El...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

5 Yorum

İsmail

Çözüm bulabildiniz bu sıkıntı için bende de var özellikle Mac izlerken belirginleşiyor dikey çizgiler

İsmail

Foto var mi şikayet ile ilgili?

İsmail

Foto mevcut mu acaba şikayet ile ilgili?

İsmail

Bende de var aynı sıkıntı. Acaba çözüm bulabildiniz

İsmail

Mevcut. İşaretlediğim alanlar yayının hareket halinde çok daha belirgin hale geliyor. Göz zevkini bozduğu gibi dikkati sadece oraya topluyor ve herhangi bir şey izlememize müsaade etmiyor.

Vestel TV Ekranda Siyah Dikey Gölgelenmeler
Vestel TV Ekranda Siyah Dikey Gölgelenmeler
Vestel TV Ekranda Siyah Dikey Gölgelenmeler
+2
Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 25 dk
Benzer Şikayet Yaz