Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Vestel Televizyon Pişmanlıktır

profile
Muhammed
25 Ağustos 2022
1.579

Vestel marka olarak 03.07.2019 tarihinde almış olduğum 65ud9000 4K LED TV aradan geçen 3 yıl sonunda arıza sonucu Vestel servis tarafından alınıp LED barlarının değişmesi gerektiği ve 1100 TL talep edildi. 2-3 gün sonra servis tekrar arayıp 10 yıl parça temin etme-üretme zorunluğu olan Vestel, kendisine yakışmayacak bir açıklama yaparak malzeme tedarik edemediklerini aynı 65'' bir TV modeli söyleyerek 7900 TL civarı bir para karşılığı yeni cihaz teklifi sundular ki internet satış fiyatları 9700 TL olan bir TV den bahsediyorum.

Teknik satın alma mühendisi olarak çalışıyorum makine mühendisi olarak analizim; 1 - Diğer marka TV'lerde yıllardır sorun yaşamayıp Vestel'de 3 yıl içinde LED barların patlamasını sebebi kalite eksikliği, 2- 10 yıl parça üretme zorunluğu olup 3 yıllık bir cihaz için parça bulamama durumu firmanın servis sorunu ve yine kalite eksikliği, 3- Yeni cihaz teklif edip edilen cihazın satış fiyatından sadece 1800 TL fiyat düşük olması yani benden aldıkları TV'yi 1800 TL'ye sayıyorlar ki sadece LED barlarına 1100 TL talep ettiler değişim için şaka gibi. 4- Bu durumda anlaşılıyor ki Vestel kalitesizliği -servis eksikliği ve uyguladığı bu para politikası yetersizliklerle dolu. 5- Servise TV'yi tekrar getirmelerini talep ettim. 6- Servisten alacağım raporla beraber Tüketici Hakem Heyeti başvurusu yapacağım ki bu haksızlığa göz yumamam. 7- Vestel ileride bu durumları düzeltir mi bilmiyorum ama şu an için pişmanlıktan öteye geçemez.

profile profile
2 Destek
Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 36 dk
Vestel Logo
25 Ağustos 2022 16:29
Muhammed
Muhammed
26 Ağustos 2022 14:25

Geri dönüş yapıldı anladığım şu biz 3 yıl önce ürettiğimiz kalitesiz televizyonlarımızın yedek parçasını bile bulamıyoruz. Tamiratını yapamıyoruz parçamız yok isteğinizle getirip teslim ediyoruz dediler sağ olsunlar. Bu kadar şikayet olup çözemeyen bir firmanın ürününü ben bir daha neden alayım ya da başkası neden alsın. Almak istiyorsanız da Vestel ürününü alın garantisi bitene kadar kullanın 2 yıl sonrada umarım arıza vermez verirse de servisi ararsınız biz tamir edemiyoruz size yenisini verelim deyip bir fiyat çıkartırlar ( bunların hepsi ne taktiği olduğunu biliyorsunuzdur işte ülkemizdeki genel sorunlardan bir tanesi ). Sonrasında televizyonu geri alıp çöpe atma isteği oluşacaktır zaten. Vestel Pişmanlıktır Artık Benim İçin.

Benzer Şikayetler

5
Çözüldü

Vestel Regal Set Üstü Ocak Arızası

profile
Mesut
3 hafta önce
260
"İşyerimizde, klimadan, kettle 'a kadar tüm ürünlerimizi yerli malı hassasiyetimiz olduğu için Vestel tercih ettik, markaya sadık kaldığımız için Vestel bu konuda mağdur etmedi, sorunu tamir ile çözdü. Beni arayan hanımefendiye yaklaşımından dolayı teşekkür ederim. Ancak lütfen tamir için Gölcük Vestel servisinin gelmesini rica ediyorum."
1

Vestel Android Televizyon Panel Arızası

profile
Gültekin
1 ay önce
866

Vestel'den toplu beyaz eşya aldık. Ümraniye Vestel servis yetkilisi TV 'nin ancak perde beton olan bir duvara montajının olabileceğini tuğla duvara montajı olamayacağı fabrikanın gönderdiği aparatın uygun olmadığını istersek kendi alacağımız sağlam bir aparat ile bir ustaya duvara astırabileceğimizi...

Vestel Android Televizyon Panel Arızası

Vestel Ürünlerimin Hepsi Arızalı!

profile
Eray
01 Kasım
933

2021 yılı sonunda düğün yapacağım için evime çeyiz alırken yerli olsun milli olsun diye ünlü markamız Vestel'den çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ve set olarak ankastre fırın aldım. Hepsininde garantisini 3'er 5'er yıl ek yaptırıp uzattırdım. Ve hatta kireçlenmeden bir arıza olursa garanti dışı k...

Tekrarlayan Vestel Puzzle Buzdolabı Arızaları

profile
Nursal
02 Ekim
1.760

Vestel markasına güvendiğim için bütün beyaz eşyalarımı Vestel olarak aldım. ( buzdolabı, ankastre bulacık makinesi çamaşır makinesi vb. ) sistemde de gözükmektedir. Fakat aldığım Vestel puzzle buzdolabı için aynı şeyi ifade edemeyeceğim. Kullandığım süre içerisinde 3 kere motor değişimi yaptırdım....

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 36 dk
Benzer Şikayet Yaz