06 Mart
#11677036

Vestel Smart TV 'de İnternet Problemi!

Ocak ayı içerisinde Vestel Smart LED TV ile ilgili internet üzerinde video izlerken donmalar olmasından ve arayüzün yavaşlığından şikayetim olmuştu. Şikayetim ile ilgili geri dönüş yapıldı ve ilgilenildi. Yetkili servis gelerek TV içerisinde bir kart değişimi gerçekleştirdi. Fakat mevcut durumda da aynı problem devam etti.


Hiçbir iyileşme olmadı. İnternet arayüzü çok yavaş ve neredeyse 10 videodan 9 unda donma oluyor. Sadece Youtube.com üzerinden değil diğer uygulamalar üzerinden de videoları açamıyorum. Hatta telefonumdan videoyu açıyorum ve TV'ye yönlendiriyorum. Bu durumda da aynı şekilde takılma oluyor. Aynı modeme bağlı telefonum ve bilgisayarım takılmazken TV'de hep takılma ve donmalar oluyor.


Hatta bazen Smart TV arayüzü komple donuyor. Kumanda tepkileri çok yavaş ve algılama zorluğu da var. Bu konu hakkında tekrar iletişim kurdum ve yine aynı şekilde çok hızlı ve nezaket içerisinde problemim ile ilgilenildi. Servis yönlendirildi. Servis görevlileri evde yerinde problemi gördüler.


Video ve resimlerini çekerek merkeze göndereceklerini ve ne yapılması gerektiğini öğrenip bize dönüş yapacaklarını söyleyerek evden ayrıldılar. Ertesi telefon ile arayarak Youtube.com uygulamasının mevcut sürümünü TV 'nin kaldırmadığını, yavaş kaldığını ve yapılacak hiçbir şey olmadığını söylediler.
Bu durumda 2020 yılına kadar garantisi olan televizyonumu kaderim buymuş ne yapalım diyerek kenara mı koyacağım?


Bunun çözümü yapılacak bir şey olmaması mıdır? Şikayetim ile ilgili gerçekten ilgilenildi ve anında müdahale edildi. Bu konudan memnun kaldım ama sonucunda bir çözüm bulunamaması beni tatmin etmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Fatih Fatih 3.417 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Fatih'in Teşekkür Mesajı15 Mart

  En son yeni bir yazılım yüklenerek problemim büyük oranda çözüldü. Bu süreçte gerek ilgi alaka olsun gerekse reaksiyon olsun gerçekten çok memnun ediciydi. Umduğumdan daha hızlı şekilde problemim ile ilgilenildi. Bu sebeple başta müşteri temsilcilerinden İsmihan hanım ve Fahriye hanım olmak üzere servis çalışanlarına ve emeği geçenlere teşekkür ederim.

 • Fatih06 Mart

  Fahriye hanıma ilgisi ve nezaketi için teşekkür ederim.

 • Fatih06 Mart

  Fahriye hanıma ilgisi ve nezaketi için teşekkür ederim.

 • Vestel Temsilcisi06 Mart

  Merhaba, Şikayet Yönetim Ekibimiz geri bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çalışıyor. Çözüm alternatiflerimiz ile birlikte en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları