Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Vestel Puzzle Dolabın Ücretsiz Değişim İstiyoruz

profile
27 Mart
10.994

2015 yılında özellikle yerli ürün tercih ederek, eşimin kredi çekip altın bozdurarak aldığımız, (bulaşık makinesi+ocak+fırın+davlumbaz+mikrodalga) 6 parça Vestel marka üründen biri olan puzzle model buzdolabımız kırmızı ünlem işareti, ısınma, koku (plastik yanık kokusu), ses gelmesi ve sağ tarafta ki soğutucunun soğutmamaya başlamasıyla Vestel müşteri temsilcisine başvurduk, servis elemanı gönderdiler ilk gelen kişiler motorda sorun olduğunu ve kompresörün değişmesi gerektiğini söylediler 10 yıllık motor garantimiz olduğu için ücretsiz değişebilecekti 3 gün parça gelmesini bekledik.

3. Gün gelen farklı bir servis elemanı ne hikmetse gelir gelmez daha dolaba dokunmadan muhtemelen sorunun motordan değil başka bir şeyden olduğunu ve ücretli değişime gideceğini söyledi. Dolabın 24 saat kullanılmaması gerektiğini söyleyip dolabı kapatıp gitti. Ertesi gün geldi aslında arızanın belli olduğunu ama prosedür gereği gaz sızıntısı testini yapması gerektiğini söyledi ve tüm gazını saldı dolabın daha sonra bir tüp bağladı ve 24 saat beklemesi gerektiğini ölçüm yapacağını söyledi, gaz sızdırıp sızdırmadığına dair.

Bu arada 48 saat geçmiş oldu ve ramazan için aldığımız 5 bin tl değerindeki ürünlerimiz çöpe gitti. Testin sonucunda servis tahmin ettiğim gibi gaz sızdırıyor dedi ve ücretli değişim yapılması gerektiğini söyledi. Bende dolabı eski durumuna getirmesini istedim ama kendisi birkaç güne kadar diğer bölümlerin de soğutmayacağını söyledi o güne kadar soğutuyordu.

Dolabı eski haline getirdi fakat değil birkaç gün,2 saat sonra soğutmamaya başladı. Şimdi üst bölümdeki malzemelerimiz de ziyan oldu. Henüz 8 sene olmuş dolabı alalı ve üstelik kullanıcı hatası olmayan, arıza veren buz dolabının ücretsiz değişimini talep ediyorum. Bu yapılmazsa yasal haklarımı arayacağım. Kaldı ki bu ekonomik şartlarda 40 bin tl değerinde ki bu dolabı yarı fiyatına ücret verip tekrardan Vestel marka almam saçmalık olurdu.

Çok mecbur kalırsam tabii ® ki o fiyata farklı marka tercih ederim. 2015 yılında üretilen tüm puzzle model dolaplar arıza vermiş diye duyduk sonradan ve servis elemanın bu yüzden peşin hüküm verdiğini anladık. Bu durumu bildiği halde Vestel'in bize ücretli değişim önermesi yerine, ücretsiz değişim yapıp bir an önce mağduriyetinizi gidermesini talep ediyoruz.

Vestel Logo
28 Mart 15:08

Benzer Şikayetler

Vestel Mikrodalga Kullanım Sırasında Patladı

profile
06 Mart
194

Vestel mikrodalga sebepsiz kullanım sırasında yüksek gürültülü ses ve arkasına yanık plastik kokusu çıkararak patladı henüz garantisi devam etmekte iki yıl dolmasına az kala işlev dışı kullanılmayan ürün işlev sırasında gerçekleşen bu arızanın giderilmesini istiyorum.

Vestel Asla Ürünün Arkasında Durmuyor İki Sene Garantisi Vardı

profile
03 Mart
356

Trendyol üzerinden mikrodalga fırın sipariş verdim 6 ay önce, ışıkları yanıp sönüyor, gürültülü ses çıkarmaya başladı, yanık kokusu geliyor servise yönlendirdim dış etkenler kaynaklı arıza oluşmuş önerimi yokmuş 1139 TL karşılığında yeni cihaz vermelerine teklif ettiler! Dalga mı geçiyorsunuz? Hani ...

Vestel Bulaşık Makinesi Tamburda Delik Ve F1 Arızası

profile
4 gün önce
140

19 Ağustos 2022 tarihinde Vestel Marka bulaşık makinesi satın aldım 28 Mayıs'ta yani daha 9. Ayında makine F1 arızası verdi ve bu arıza sırasında makineden yanık kokusu geldi. Biz de elektrik bağlantısını kestik ve hemen servis arıza kaydı oluşturduk yapılan incelemede taşma aparatının arızalı olduğ...

Vestel Kurutma Makinesi Mağduriyet!

profile
1 hafta önce
391

Vestel marka çamaşır kurutma makinesi nisan 2022'de aldık. Makineyi getiren elemanlar kenarlarını içe göçürdü sorduğumuzda model böyle bir şey yok dediler. Kurmaya gelenlerde bir şey demediler çalıştırdık makineden yanık kokusu gelmeye başladı ve inanılmaz ses yapıyordu servisi aradım geldiler kenar...

1

Vestel Teknisyen Hatası Sonrası Mağduriyetim

profile
18 Ağustos
183

2016 model Vestel Hızlı Tge 9812 çamaşır makinesi motor yavaş dönüyor arızası için servis çağırdım. Servis teknisyeni arkadaşa makine hakkında geçmişte yaşadıklarımı da anlattım. Arkadaşınız motor tespiti sırasında makinemin alt kısmından duman çıktı ve evimi yanık kokusu sardı. Arkadaşınız motorumu...

3 Destek
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 23 dk
Benzer Şikayet Yaz