09 Eylül
#12575789

Vestel Puzzle Buzdolabı Arızası

12.08.2015 tarihinde almış olduğumuz Puzzle nf655x buzdolabımızı 30 Ağustos tatilinden dönüşümüzde nerede ise yanmak üzere iken evde bulduk. Buzdolabının içine ve kenarlarına sıcaktan el değmediği gibi içerisindeki her şeyi pişirmişti. Kavanozlarda olan salça reçel vbleri de pişmiş olmak ile beraber içerlerinde sıkışan hava bu kavanozları da patlayacak noktaya getirmişti. İlk servis kaydı bıraktığımızda kendimizin de elektronikçi olduğunu ve bu tarz bir arızanın bu devirde dehşet verici olduğunu kayıtlarınızda da belirttik. Elektrik gelip gitmeleri arıza sebebi olsa bu devirdeki elektronik kartlarda bunların önlemleri fazlası ile alınıyor. Kaldı ki yaşadığım yer İstanbul'da jeneratörü ve vs. Olan bir site.


Vestel Afrika ülkeleri dahil pek çok yere ihracat yapıyor oraların elektriksel altyapıları bizden çok mu iyi tabii ki değil. Buzdolabının arka boruları perişan halde. Dondurucu kısımlardan bir taraf da arkadan eridiği için esnemiş. Yetkili servisiniz gelip buzdolabını alıp atölyede inceleyeceklerini söylediler. Zaten buzdolabını servisin evden alması 4 gün sürdü, 6 gün tamir ettik diye geri dönüşleri sürdü, 10 gündür buzdolapsız yaşıyoruz. Servis raporu bırakmamışlar. Telefon ile arayıp Servis sonucunu sorduğumuzda gaz kaçağı olduğunu söylediler. Buzdolabının olduğu yerde hiçbir su tesisatı yok. O zaman tek aklımıza gelen soğutucu gazın bir şekilde yoğuşup sisteme dahil olduğu ki bu daha da tüyler ürperten bir durum. Yani bu gaz sıcaklıkla daha da ısınsa sıkışarak patlama noktasına da gelebilirdi. Yüksek makine Mühendisi ve 10 yıldan fazla elektronik üretim sektöründe çalışmış biri olarak hayatımızda inanın böyle bir şey görmedik. Daha 4 yıllık cihaz ve kurulduktan sonra hiç yerinden kıpırdamadı. Bir buzdolabı yüzünden ya evimiz yanacaktı ya da bu buzdolabı patlayıp evin yarısını havaya uçuracaktı.


Cihazın garantisi dolmamış, ancak biz bu cihazın tamir edilip geri gönderilmesini istemediğimizi Vestel'e ilettik. Tüketici kanunuda göre cihazın yenisi ile değiştirilmesini istiyoruz ve bu yasal hakkımız. Cihazda üretim hatası olduğu çok net, daha yeni buzdolabında böyle tehlikeli bir problem olması normal olamaz, biz bu dolaba güvenip nasıl evimize alalım tekrar? Çoluğumuza çocuğumuza bir şey olsa Vestel nasıl düzeltecekti bunu? Ama hiçbir yapıcı dönüş alamadık, telefonları açmıyorlar, geri de dönmüyorlar. Biz evde yokken arayıp tamirat bitti eve getireceğiz demişler sadece. Vestel'in bu tarzı kabul edilemez.

Süleyman Süleyman 427 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Süleyman12 Eylül

  Müşteri ilişkilerinden arıyorlar, hala servisin tamir ettiğini ve artık arıza yapmayacağını söylüyorlar, bir de almazsanız ihtar çekeceğiz diye tehdit ediliyoruz. Motor gaz kaçırdı, etrafını eritti resimdeki gibi, dolabın iç aksamı sıcaktan eridi genişledi, neyin tamirinden bahsediyorsunuz? Ev yanıyordu diyorum az kalsın, nasıl güveneceğiz? Ayrıca neden yasal hakkımızı vermiyorsunuz? Garantinin bitmesine 6 ay kaldı, derdiniz bu değil mi? 6 ay daha dayanırsak kurtulduk, sonra müşteri ne hali varsa görsün. Bundan sonra tırnak makası almam Vestel'den. Tüketici Mahkemesi ile zaten alacağım dolabın yenisini sizden.

 • Süleyman11 Eylül

  Gerçekten ciddimisiniz anlamıyorum. Arandık yetkili kişi tarafından ve değişim talebimizin reddedildiği söylendi. Öncelikle, geçen ay bir arkadaşımın 2 yıllık Beko çamaşır makinasının kazanı bozuldu, arkadaşım gelen servise makinenin değişimini istediğini söyledi, garanti devam ediyordu çünkü, Beko servisi bölge müdürlüğüne iletti ve 1 hafta sonra bir üst modelle değiştirildi. Normal olan budur, garanti kapsamındaki ürün bozuldumu değişim hakkı vardır, hele bizim gibi ciddi bir soru ise, motor gaz kaçırdı ya, yandı etrafındaki parçalar resimdeki gibi, patlıyordu neredeyse, şişti içi dolabın sıcaktan dolayı, ev yanıyordu 2 gün daha geç kalsak, nesini tamir edeceksiniz bunun. Ayrıca yasal hakkımız değişim, nasıl reddedersiniz? Beko basit bir kazan arızasında bile değişim yaparken sizin kriteriniz ne? Birinin ölmesi mi lazımdı? Tüketici Mahkemesi'ne gidiyoruz, tüm sosyal medya platformlarında paylaşacağım bunu. Herkese tavsiyem, Vestel'in hiçbir ürününü almayın, motoru yanıyor ve şanslıysanız ve hayatta kalırsanız Vestel sadece tamir ediyor, içinize sinerse evinize alırsınız.

 • Süleyman11 Eylül

  Hala arayan soran olmadı. Bu yaz günü dolapsız 12. Gündeyiz.

 • Vestel Temsilcisi10 Eylül

  Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları