27 Mart 2017
Yorum Yap
#8135578

Vestel No-Frost Buzdolabı Her 3 Ayda Arıza Veriyor

2013 yılında Vestel BZA-XL4303 kombi buzdolabı aldım. Bir türlü giderilemeyen arızalar ile karşılaştım. 1.sorun sr kodlu defalarca arıza vermesi her üç ayda bir bu arızayı veriyor, servisin sürekli geçici çözüm bulmasıyla (3 gün süre ile fişten çekiyoruz dinlendiriyoruz) idare ediyorduk fakat 25.03.2017 tarihinde artık son arızasını verdi canımızdan bezdik sürekli komşunun buzdolabını ortak kullanır duruma düştük. (Yetkili servis her zaman tam vaktinde gelerek müdahale etmiştir ve profesyonelce davranmıştır).


2.sorun buzdolabının üst kapak arızası; kapağın sürekli aşağıya düşmesi. Kapağı güç kullanarak kapatabiliyoruz.


Bizler yerli malı diye Vestel marka ürünü tercih ediyoruz ama ürün kalitesi sıfır ve garantisi çok az (2 yıl) 4 yıl önce aldım. 4 yılda bu kadar arıza verir mi bir ürün? Ürünün arkasında durup garantiden yapılması gerekiyor.

Mustafa 1.799 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa07 Nisan 2017

  Bugün tekrardan Vestel çözüm merkezindeki Bayan arkadaş aradı, bende Vestel kombi buzdolablarında rs hatası yani Ana kart arızasının sıklıkla olduğunu ve forumlarda yüzlerce şikayet olduğunu aynı zamanda bu arızanın kronik bir arıza olduğunu ve bu arızanın garantiden çözülmesi gerektiğini belirttim. Fakat Vestel firması ürünlerinin arkasında durmamayı tercih ederek garantiniz bitmiştir ücretli olarak kendiniz yaptırabilirsiniz dedi. Yaklaşımları sanki buzdolabının içindeki ana kartı ben açtım ve bozdum tekrar yerine taktım gibi saçma sapan bir yaklaşımdı. Bundan sonra asla ve asla Vestel diye bir markayı hayatıma sokmamayı karar verdim.

 • Mustafa01 Nisan 2017

  Dün Vestel servisi aradı çözüm merkezinden e-mail geldiğini garantiden yapamayacaklarını ve ürünle ilgili ücretli olarak bozuk parçaların değişebileceğini 330 TL fiyat tuttuğunu, bende indirimli yapın mağdur olduk artık dedim ama malesef onu da yapamayacaklarını söylediler. Şimdi ben 4 yıllık buzdolabıma çözüm beklerken bana böyle bir yanıt gelmesi Vestel'in ne kadar kalitesiz ve Üreünlerinin arkasında durmadığının ispatı oldu. 1 haftadır evde buzdolabımız bozuk içerisindeki gıdalarımız berbat olmuş bir şekilde çözüm bekliyorduk ama maalesef yanıldık. Yerli malı diye seçtiğimiz Vestel marka ürünleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ya arkadaş 4 yıllık buzdolabı 10 defa bozulur mu? Evet bozuldu! Sorunlar bununlada bitmiyor Geçen hafta servis bana parçaların gelmesiyle birlikte sorunun giderileceği ve parçaların siparişini vermemizi ister misiniz diye benden üstüne basa basa defalarca onay almalarıma ve aynı gün 3 defa aramalarına parça siparişi verelim mi diye sormalarına rağmen Ne oldu! Aradan 1 hafta geçti ve dün tekrar servis aradı parçaların siparişini verelim mi diye! Benimle dalga geçiyorlar zannettim sinir stres oldum 1 haftadır neyi bekliyorsunuz diye kızmak zorunda kaldım. Eğer sinir/stres seviyeniz yüksek değilse evinizde huzurunuzun bozulmasını istemiyorsanız Vestel marka ürünlere asla ve asla almayın derim.

 • Mustafa28 Mart 2017

  Şikayet hakkında Müşteri hizmetleri yetkilisi hacer hanım tarafından dönüş yapılmştır. Süreci takip ettiğini belirtmiştir kendisine teşekkür ederim.

 • Vestel Temsilcisi27 Mart 2017

  Merhaba, Şikayetiniz tarafımıza ulaştı. En kısa sürede sizinle temasa geçeceğiz. Yarattığınız katma değer için teşekkür ediyoruz. Yeni iletişim kanalımız Capcanlı Destek'ten de bize ulaşabilir, Müşteri Temsilcilerimiz ile anlık görüşme sağlayabilirsiniz. https://www.vestel.com.tr/destek/canlidestek.aspx Size en iyi hizmeti vermek için BURADAYIZ! En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler