Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Vestel Nfk 540 Ea++lon 3.5 Yılda Çöp Oldu

Resul
19 Aralık 2023 01:54
9.366

Evlenirken tüm beyaz eşyalarımızı; buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve televizyonu fiyat performans olarak değerlendirerek Vestel'den aldık. Ancak buzdolabında sorun yaşıyoruz. 02.08.2020 tarihinde kurulumunu yaptırdığım Vestel marka NFk 540 E A++ lon kodlu buzdolabımın 26.11.2023 tarihinde garantisi biteli 4 ay olmuşken soğutma arızası (S1) ile yetkili servislerine onarım talebinde bulundum. Dolabın arızasının kompresörden kaynaklandığı söylenerek orijinal yedek parça değişimi için 4300 TL ödedim. Tamir edilen ürün sürekli olarak çalışıyor, nadiren duruyor ve değiştirilen kompresörden gelen ses çok yüksek. Zannedersiniz ki eve kasap, market vs. reyonu kurduk. Tekrar servis geldi ve ürünün çalışmasının normal olduğunu söyledi. Teknisyen arkadaşa aldığım ürünün 'ürün bilgi formunda' 43 desibel olduğunu, bu ürünün 3 yıl boyunca çalıştığını ve bizim fark etmediğimizi, o derece sessiz olduğunu söyledim. Şimdi ise onarımdan sonra gelen sesin 60 DB olduğunu belirttim. Teknisyen arkadaş, benim ısrarım üzerine cihazı tekrar atölyeye aldı, gaz basıncı ve yalıtım yaptırıp getirdi. Yalıtım dediklerine bakmayın, kompresörün üstüne ısıya dayanıklı avuç içi kadar bant yapıştırmışlar. Maalesef evde 1 hafta dolapsız kaldık ve değişen hiçbir şey yok, aynı ses ve sürekli çalışma sorunu devam ediyor. Tekrar servis kaydı açarak, değiştirilen kompresörün buzdolabımdaki orijinal marka ve modelle değişimini talep ettim. Çünkü 43 DB olan ses, orijinal parça ile değişirse aynı oranda olmalı. Ancak atölyedeki teknisyen, bu sesin normal olduğunu ve yedek parçanın da orijinal olduğunu söyleyerek konuyu kapattı. Şimdi Vestel Ticaret A.Ş., henüz 3.5 yıllıkken arızalanan ve kullanılamaz hale gelen ürününüzden memnun musunuz? Biz değiliz. Kullanım ömrü 10 yıl olarak belirlenen beyaz eşyanın daha 3.5 yılda kompresör arızası vermesi normal mi? Satılan malın arkasında durulmalıdır. Umarım kullanım ömrünün yarısı bile dolmadan arızalanan ürününüzü telafi edersiniz. Eğer telafi ederseniz, biz de buraya 'helal olsun' diye yazarız.

19 Aralık 2023 09:13 (Şikayetten 7 saat sonra)

Merhaba, Şikayetiniz bize ulaştı. En kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizinle iletişime geçeceğiz. Vestel’le OLUR, Neden OLMASIN?

Resul
21 Aralık 2023 09:39

Halen aranmanızı bekliyorum

Resul
22 Aralık 2023 13:54

Bölge sorumlusu arkadaşımız aradı öncelikle arkadaşa teşekkürlerimi iletiyorum en azından çözmeye çalıştı talebimi ilettim yalnız tüm olayın sonucunu ürünün garantisinin bittiğine bağlayarak hiçbir talebimi kabul etmediler Sonuç olarak kullanıcı arkadaşlar aldığınız ürünün arkasında duran daha sağlam yetkili servis ağı bölgenizde 1 tane olan değil daha fazla bir firmadan alışveriş yapın yerlisi yabancısı yok para sizin paranız 3,4 fazlasını vererek uzunca bir süre kullanacağınız ürün satın alın öyle garantisi biter bitmez arıza vermeyen bir ürün benim gibi uğraşmazsınız bugün itibarıyla Vestel herhangi bir ürününü kullanmayı düşünmüyorum arızalanan ve tamir edemedikleri üründen başlayarak sırasıyla hepsi yerini değiştirecek

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Ergun

Vestel ürünü almak pişmanlıktır.

Vestel Buzdolabı Şikayetleri

Vestel Buzdolabı Yiyecekleri İçecekleri Çürütüp Bozuyor

Caner
04 Eylül 2023 18:29
1.270
1

Vestel Buzdolabı Soğutmama Ve Ses Sorunu!

Eylül
26 Aralık 2023 16:59
1.222

Vestel Buzdolabı Arıza Sorunu

Fatoş
16 Kasım 2023 12:42
968
Tüm Vestel Buzdolabı Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz
Vestel Kategorileri