07 Ağustos
Yorum Yap
#10757311

Vestel Klima Arızası

15.05.2015 yılında Vestel 18000 BTU inverter klima satın aldım. Vestel Gaziemir yetkili servisi montaja geldi. Montaj esnasında optik gözü bozdu, tabii montajı tamamlayamadan gitti. 1 hafta 10 gün sonra optik gözü değiştirdi. Kullanmaya başladık.


Klima salonda. Çok yoğun kullanılmıyor. Toplamda 3 yılda, 30 saat çalışmamıştır. Sadece soğutma için kullanıyoruz.Bu arada klimanın ön kısmında bulunan filtrelerin de olmadığını fark ettik. Belki biz kaybettik, belki de ilk geldiğinde yoktu, bilemiyorum. Bu konuda kimseyi suçlayamam.


Yaklaşık 2 ay önce klima soğutmamaya başladı. Yine aynı servisi çağırdık.
Klimanın ön kısmında bulunan 2 adet filtreden de satın almak istediğimi belirttim.Filtre ellerinde olmadığından sipariş vereceklerini ve birkaç gün içerisinde geri döneceklerini belirttiler. Maalesef her seferinde ben telefonla bilgi aldım. Yaklaşık 15 gün sonra geldiler. 12.07.2018'de.
Ben çalıştığım için evde yoktum, servis gelmiş, gaz dolumu yapmış, filtreleri de takmış.Ancak filtreler sanırım bizim cihaza uygun filtreler değildi. Çünkü filtrelerin plastik aksamlarını çıkartıp takmışlar.


Birkaç gün önce klima yine soğutmamaya başladı.


Ürünle ve Vestel markasıyla ilgili düşüncelerim o kadar kötü ki artık, ne diyeceğimi bilmiyorum.


Tekrar bir Vestel ürünü kesinlikle almayacağımı söyleyebilirim.

Harun 804 Okunma

Cevaplar

  • Vestel Temsilcisi07 Ağustos

    Merhaba, Şikayet Yönetim Ekibimiz geri bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çalışıyor. Çözüm alternatiflerimiz ile birlikte en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler