26 Mart 2019
#11765007

Vestel Hatalı Televizyonunu İade Almıyor!

Vestel 49UD8460 model Smart televizyon aldık. TV'nin Smart özellikleri sorunlu. Netflix'de kumanda ya çok zor çekiyor ya da hiç çekmiyor. Bunun yazılım kaynaklı olduğu çok açık ancak servis gelip durumu kabul ettiği ve kumandanın çekmediğini video çekerek genel merkeze gönderdiği halde iade isteğim bu durumun kriterler dahilinde olduğu söylenerek reddedildi. Bu sorunun yanında TV zaman zaman donuyor fişini çekince bazen düzeliyor, bazen bir süre düzelmiyor. Televizyon ekranı çok mat, çerçevesi inanılmaz derecede sallanıyor. LCD panel ile plastik arasında çok ciddi bir boşluk var. Vestel bu sorunların hepsini kriter dahilinde görerek iade ya da değişimi reddediyor. Firmayı Tüketici Hakları mahkemesine vereceğiz ve çok büyük ihtimalle lehimize sonuçlanacak. Bu durumu Vestel de bildiği halde bilinçli olarak hatalarını kabul etmiyor çünkü birçok kişinin Tüketici Hakları Mahkemesi işle uğraşmayacağını biliyor. Eskiden Vestel'i daha kaliteli bir marka olarak görüyordum, daha kullanılabilir seviyede ürünleri vardı ancak kaliteyi ciddi anlamda düşürmüşler. Aradaki fiyat farkı nedeniyle Vestel gibi kalitesiz markalara yönelirseniz sorun çıktığında pişman olabiliyorsunuz.

Kaan Kaan 1.971 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Kaan27 Mart 2019

    Bu şekilde mesajlarınıza hazır mesajı kopyala yapıştır yaparak ilgileniyoruz imajı vermeye çalışıyorlar lütfen inanmayın. Yazdığım mesajdan farklı bir sonuç çıkmayacak. Lütfen bu tarz sorunlarda herkes üşenmeden Tüketici Hakem Heyeti'ne başvursun. E-Devlet üzerinden de başvuru yapılabiliyor, gitmenize gerek yok. Herkes bilinçli olur ve bu şekilde hakkını ararsa bir süre sonra firmalar da haksızlık yapamayacaktır.

  • Vestel Temsilcisi27 Mart 2019

    Merhaba, Şikayet Yönetim Ekibimiz geri bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çalışıyor. Çözüm alternatiflerimiz ile birlikte en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler