Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
Vestel ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Sinan sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
1 Destekçi
  2 Yorum

Vestel Geçerli Garanti Uzatma Belgesini Bahanelerle Kabul Etmiyor

1.701
Sinan
Sinan 02 Ocak 20:29

Vestel geçerli garanti uzatma belgemi kabul etmiyor. Ariston'un Türkiye'den çekildikten sonra servis işlerini alan Vestel Ariston Hotpoint ® marka buzdolabıma ait uzatma garanti süresi başlangıç tarihi yazmıyor deniyor. Garanti uzatma belgesinin kullanım şartlarında yazan standart garanti süresi bitiminden sonraki 3 yıllık süreyi kapsar cümlesini 15 gündür anlatamıyorum. 2. Olarak montaja gelen servis yanlışlıkla soğutucu yerine kalemle yanındaki yıkayıcı işaret kısmını işaretlemiş. Ama belgenin üzerindeki ürün ve seri numarasını söyleyince buzdolabı diye arıza kaydı alıyorlar. Merak ediyorum yedek parça istesem çamaşır makinesi parçası mı gönderecekler. Çözüm merkezi ve müşteri hizmetleri haklı ve mağdur olduğumu anlıyor inceleme yapan birim anlayamıyor ya da işlerine gelmiyor. Neden acaba? Böyle kurumsal firmanın ilgisizliği, umursamazlığı çok üzücü. Bu belgeye para verdim de aldım ben. 2.5 yaşında bebeğim olduğunu ve çocuğum için evde süt muhafaza edemediğimi defalarca belirttim ama nafile. Yazık Vestel gibi Türkiye'nin en büyük firmalarından birine. Bir daha bedava verseler de Vestel'den iğne de almam aldırmam da. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru için gittim. Belgeniz geçerli red cevabına istinaden servisten belgenizi getirin başvurunuzu alalım denildi. Yarın sabah ilk işim şikayet olacak.

Vestel Logo
Vestel06 Ocak 10:57
Sinan
Sinan01 Mart 15:19

Hiçbir şekilde çözümle işiniz yok. Tüketici Hakem Heyeti sağ olsun hakkı sahibine teslim etti. Yazıklar olsun.

Sinan
Sinan01 Mart 15:22

Artık Vestel ile işim olmaz ve tanıdığım herkesin bu ilgisizlikten haberi olacak. Kesinlikle Vestel ile işim olmaz artık.

  • profile
1 Destekçi
  2 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
2.967
2 hafta önce
profile
Tülay'ın Teşekkür Mesajı
  • 4 gün önce

“Ürünümü yenisi ile değiştirdikleri için Vestel'e teşekkür ederim.”

Vestel NFK640 Ea No-Frost Buzdolabı Bozuldu

Vestel buzdolabı aldım en son çıkan model olan (Vestel no frost buzdolabı NFK640 ea ) aldım 1 yıl içerisinde buzdolabı soğutmadı servis çağırdık geldi...

profile
1.527
09 Mayıs
profile
Şerafettin'in Teşekkür Mesajı
  • 54 dakika önce

“Panel temizliği ücretsiz yapıldı. Keşke buraya yazmadan önce yapılsaydı. İlla şikayet mi etmemiz lazım? Yine de teşekkürler.”

Vestel TV Panel Tozlanması

8218928900648 seri numaralı Vestel 65UD9000 model televizyonum 27.03.2021 tarihinde panel tozlanması şikayetiyle garanti kapsamında temizlenerek taraf...

Vestel TV Panel Tozlanması
Vestel TV Panel Tozlanması
Vestel TV Panel Tozlanması
+2
  • profile
1 Destekçi
profile
Ali
1.427
28 Mart
profile
Ali'nin Teşekkür Mesajı
  • 22 Nisan 20:29

“İlginize teşekkür ederiz”

Depremde Zarar Gören Vestel Tv

Malatya ilinde yaşıyorum. 6 Şubat 2023'de meydana gelen depremde evim ağır hasar almış Vestel 50u9400 4K Smart televizyonda paneli kırılmış, yetkilile...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Suat
Suat
 

Aynı problem bende de var. Şikayet kaydı oluşturdum. Benim faturamda 3+3 garanti yazıyor. Ayrıca fatura ekinde garanti belgesi de var. 5 gündür bulaşık makinesini kullanamıyorum. Kabul etmiyorlar. Bir de artışlık yapıyorlar yerli marka Vestel diye. Halen gelen giden yok. Ben Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Servis fişine ürünün kullanıcı hatası olup olmadığını yazdıracağım. Para ile yaptıracağım. Ve Tüketici Hakem Heyeti vasıtasıyla paramı alacağım.

Sinan
Sinan
 

Şikayet ulaştı halen cevap vermiyorlar. Ben de Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Sudan bahane arıyorlar. İlginç olan garanti kapsamında olduğuna olmadığına karar veren kısma kesinlikle ulaşım yok. Her aradığımda iletiyoruz deniyor ama sonuç sıfır. V harfi ile başlayan ne bir şey alırım ne de aldırırım kimseye.