02 Aralık
#13107197

Vestel Çiçeği Burnunda Televizyonumuz Çöpe Gidiyor

Vestel'den yaklaşık 6 ay önce 165 ekran 4K UHD TV aldık. Vestel marka tercih etmemizin sebepleri evimizde birçok eşyamızda da olduğu gibi yerli malı olmasıydı. "Gururla yerli" olması ve diğer eşyalarımızdan (buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın vb...) genel olarak memnun kalmamızdan dolayı başka bir marka düşünmedik. Ancak daha taksiti yeni bitmişken küçük çocuğumuzun eliyle birkaç kez vurmasıyla iç ekran patladı. 2 yaşındaki çocuğun vurmasıyla kırılacak kadar dayanıksız olacağını düşünmemiştik. Üstelik Vestel genel servisinden konuyu aktardık. Bizden TV parası kadar ekran parası istediler. Gerekçeleri de TV bu ekrandan ibaretmiş zaten. Yani geri kalan tüm donanım özellikleri çöpmüş. Eve televizyona bakmaya dahi gelmeden telefonda bize fiyat verdiler. İşinize gelirse der gibi konuştular.


Başka bir eşyamız için eve gelen Vestel servisine bu durumu söylediğimizde bizimle alay eder gibi abi yeni televizyon alacaksınız yapacak bir şey yok dedi. Tamam bunun tüketici hatası olduğunun farkındayız ama bize yardımcı olmamaları, daha 4-5 yıl değil 1 yıl bile değil 6 aylık bir televizyonun bu kadar çabuk bu hale gelebilmesi, taksiti biter bitmez çöpe gitmesi bizi çok üzdü. Daha garantisi henüz başlamış bir ürün için en azından biraz yardımcı olunabilirdi.


Bir iyi niyet garantisi olabilirdi. Gerçekten bu TV olayıyla Vestel'den soğuduk. Evde televizyon izleyemiyoruz. 165 ekran televizyonu radyo olarak kullanıyoruz. Bir daha asla Vestel marka bir eşya almayacağız ve yakınlarımıza da özellikle televizyon seçerken Vestel markadan uzak durmalarını tavsiye edeceğiz. Maazallah toz falan alırken ekran kırılır patlar yazık olur. Sadece ekrandan ibaret olan televizyonları çöpe gider.

İbrahim İbrahim 1.564 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İbrahim'in Teşekkür Mesajı3 g

    Sorunumuzun çözümünü sağlayan Vestel'e ve bizimle yakından ilgilenip sorunun çözüm sürecini yakından takip eden ve yardımcı olan Embiye Hanıma teşekkür ediyorum.

  • İbrahim3 g

    Sorunumuzun çözümünü sağlayan Vestel'e ve bizimle yakından ilgilenip sorunun çözüm sürecini yakından takip eden ve yardımcı olan Embiye Hanıma teşekkür ediyorum.

  • Vestel Temsilcisi03 Aralık

    Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

Ziyaretçi Yorumları