Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Vestel Çamaşır Makinesi Arızası

profile
29 Mayıs
1.517

Vestel cmi 12 kg çamaşır makinesi 2022 Temmuz'da aldım. Bununla birlikte aynı gün Vestel'den bulaşık makinesi buzdolabı aldım. 2021'de 2 defa çamaşır makinesi arıza verdi. Servis gelmeden arızası düzeldi. 2022 ekimde yine arıza verdi. Servis ana kartı değiştirdik dediler. 2023 Mayıs'ta yine arıza verdi.

Arızalı halının videosunu 25 dakika çektim müşteri hizmetlerine ve servise gönderdim video geçersiz personelimizin görmesi gerekli dediler. Makineyi alıp test ettik problem yok dediler. 18 mayısta 2023'te teslim ettiler 3 gün sonra yine arıza yaptı yine video çektim bunu yine kabul etmeliler makine bir çalışıyor. Bir çalışmıyor diyorum her zaman aynı arıza yok diyorum değişim talebimi kabul etmediler. Ben de personeliniz gelsin arıza yapıncaya kadar bizde kalsın yatsın kalksın dedim. Başka inandıramıyorum. Çok zor durumda bıraktılar. 27 Temmuz da garantide bitiyor. Arıza tespit cihazı varmış 10 gün oldu. Onu da getirmediler.

Özetle değişim yapmamak için her türlü zorluğu çıkartıyorlar. Aldığıma çok pişman oldum. Yazdıklarım yalansa elimde video ve Vestel ile yaptığım WhatsApp ®'tan yazışmalar var. Vestel firması yetkilileri beni sizi karalamakla suçlayın bende video ve yazışmaları buradan yayınlayayım. Vestel şimdi o klasik standart mesajı atar. Talep alındı ilgilenilecek diye. Ama nafile. Ana kart değişti problem yine yaptı. Bu kadar basit sattığınız mal ayıplı çıktı. Kabul edin. Beni mağdur etmeyin.

Gelişme
Gelişme

05 Haziran 19:14

Vestel çamaşır makine arızası. 2020 Temmuz ayında aldım. 3 defa arıza verdi. 3. Ncü arızada ana kartını Ekim 2022 de değiştirdiler. Mayıs 2023 de yine arıza verdi Servis alıp götürdü test ettik arıza yok dediler. Daha sonra makineyi teslim aldım. Arıza devam etti. Adaptasyon arıza tespit cihazı getireceğiz dediler. 10 gün bekledim gelmedi. Şikayetvar'a şikayet ettim 8 saat sonra nasıl olduysa bir anda arıza tespit cihazını eve getirip makineye bağladılar. 1 hafta takılı kaldı. Adaptasyon cihazı takılı iken yine arıza verdi. Videoya 12 13 dakika arızayı çektim. Durulama modunda 18. Nci dakikada tam 12 dakika makine çalışmasına rağmen makinenin saati -18 de kaldı. Bunu ve eski arıza videolarını Servise gönderdim. Video kabul olmaz dediler. Fabrikadan aradılar makine normal dediler. Video var arızalı halini gösteren dedim Fabrika da kabul etmedi. Personelimizin görmesi gerekli dediler. Bende personeliniz gelsin bizde yatsın kalksın gece gündüz dedim alaycı olarak dalga geçiyorlar. 05.06.2023 günü arıza tespit cihazını aldılar ve makine normal arıza yok dediler ve değişim talebim 2. Nci kez reddedildi. Belki 30 defa fabrika müşteri hizmetleri ve servisi aradım. Arızalı halini gösteren videoları kendilerine gönderdim. Video kabul değil deyip benim sorunumu çözmediler. Arıza tespit cihazı takılı iken olan arızasını gösteren videoyu buradan sizlerde izleyin ve insanın aklıyla nasıl dalga geçiyorlar siz karar verin. Daha önceden de zorla ilk arızasında ki kartı benim zorlamam ile değiştirdiler. 2 defa servise gitti patates çuvalı taşır gibi makine gitti geldi. Ben neden durduk yere arıza var diyeyim ki. Aynı gün buzdolabı ve bulaşık makinesi de aldım. Bakın bunlarda sorun yok çamaşır makinesinde var video var diyorum geçerli değil diyorlar. Değişim olmazsa Tüketici Hakem Heyeti'ne de tüm video ve servis kayıtları ile ilgili olarak başvuru yapacağım. Değişim yapmamak için bütün zorluğu gösterdiler. Halen bana servis gönderelim deyip garanti süresini tamamlamak istiyorlar. Yemin ederim yerli mill dedim de aldım çok mağdur ettiler beni ve sorunum çözülmedi. Bu video haricinde arızayı gösteren 30 35 dakikalık daha birkaç video daha var. Ancak sistemden sadece 2.30 dakikalık gönderebiliyorum. Bu benim 1 ayda 2. Nci şikayetim ve sonuç alamadım. İyi çalışmalar dilerim.

Ek
05 Haziran 19:10

Vestel çamaşır makine arızası. 2020 Temmuz ayında aldım. 3 defa arıza verdi. 3. Ncü arızada ana kartını Ekim 2022 de değiştirdiler. Mayıs 2023 de yine arıza verdi Servis alıp götürdü test ettik arıza yok dediler. Daha sonra makineyi teslim aldım. Arıza devam etti. Adaptasyon arıza tespit cihazı getireceğiz dediler. 10 gün bekledim gelmedi. Şikayetvar'a şikayet ettim 8 saat sonra nasıl olduysa bir anda arıza tespit cihazını eve getirip makineye bağladılar. 1 hafta takılı kaldı. Adaptasyon cihazı takılı iken yine arıza verdi. Videoya 12 13 dakika arızayı çektim. Durulama modunda 18. Nci dakikada tam 12 dakika makine çalışmasına rağmen makinenin saati -18 de kaldı. Bunu ve eski arıza videolarını Servise gönderdim. Video kabul olmaz dediler. Fabrikadan aradılar makine normal dediler. Video var arızalı halini gösteren dedim Fabrika da kabul etmedi. Personelimizin görmesi gerekli dediler. Bende personeliniz gelsin bizde yatsın kalksın gece gündüz dedim alaycı olarak dalga geçiyorlar. 05.06.2023 günü arıza tespit cihazını aldılar ve makine normal arıza yok dediler ve değişim talebim 2. Nci kez reddedildi. Belki 30 defa fabrika müşteri hizmetleri ve servisi aradım. Arızalı halini gösteren videoları kendilerine gönderdim. Video kabul değil deyip benim sorunumu çözmediler. Arıza tespit cihazı takılı iken olan arızasını gösteren videoyu buradan sizlerde izleyin ve insanın aklıyla nasıl dalga geçiyorlar siz karar verin. Daha önceden de zorla ilk arızasında ki kartı benim zorlamam ile değiştirdiler. 2 defa servise gitti patates çuvalı taşır gibi makine gitti geldi. Ben neden durduk yere arıza var diyeyim ki. Aynı gün buzdolabı ve bulaşık makinesi de aldım. Bakın bunlarda sorun yok çamaşır makinesinde var video var diyorum geçerli değil diyorlar. Değişim olmazsa Tüketici Hakem Heyeti'ne de tüm video ve servis kayıtları ile ilgili olarak başvuru yapacağım. Değişim yapmamak için bütün zorluğu gösterdiler. Halen bana servis gönderelim deyip garanti süresini tamamlamak istiyorlar. Yemin ederim yerli mill dedim de aldım çok mağdur ettiler beni ve sorunum çözülmedi. Bu video haricinde arızayı gösteren 30 35 dakikalık daha birkaç video daha var. Ancak sistemden sadece 2.30 dakikalık gönderebiliyorum.

Ek
05 Haziran 19:02

Vestel çamaşır makine arızası. 2020 Temmuz ayında aldım. 3 defa arıza verdi. 3. Ncü arızada ana kartını Ekim 2022 de değiştirdiler. Mayıs 2023 de yine arıza verdi Servis alıp götürdü test ettik arıza yok dediler. Daha sonra makineyi teslim aldım. Arıza devam etti. Adaptasyon arıza tespit cihazı getireceğiz dediler. 10 gün bekledim gelmedi. Şikayetvar'a şikayet ettim 8 saat sonra nasıl olduysa bir anda arıza tespit cihazını eve getirip makineye bağladılar. 1 hafta takılı kaldı. Adaptasyon cihazı takılı iken yine arıza verdi. Videoya 12 13 dakika arızayı çektim. Durulama modunda 18. Nci dakikada tam 12 dakika makine çalışmasına rağmen makinenin saati -18 de kaldı. Bunu ve eski arıza videolarını Servise gönderdim. Video kabul olmaz dediler. Fabrikadan aradılar makine normal dediler. Video var arızalı halini gösteren dedim Fabrika da kabul etmedi. Personelimizin görmesi gerekli dediler. Bende personeliniz gelsin bizde yatsın kalksın gece gündüz dedim alaycı olarak dalga geçiyorlar. 05.06.2023 günü arıza tespit cihazını aldılar ve makine normal arıza yok dediler ve değişim talebim 2. Nci kez reddedildi. Belki 30 defa fabrika müşteri hizmetleri ve servisi aradım. Arızalı halini gösteren videoları kendilerine gönderdim. Video kabul değil deyip benim sorunumu çözmediler. Arıza tespit cihazı takılı iken olan arızasını gösteren videoyu buradan sizlerde izleyin ve insanın aklıyla nasıl dalga geçiyorlar siz karar verin. Daha önceden de zorla ilk arızasında ki kartı benim zorlamam ile değiştirdiler. 2 defa servise gitti patates çuvalı taşır gibi makine gitti geldi. Ben neden durduk yere arıza var diyeyim ki. Aynı gün buzdolabı ve bulaşık makinesi de aldım. Bakın bunlarda sorun yok çamaşır makinesinde var video var diyorum geçerli değil diyorlar. Değişim olmazsa Tüketici Hakem Heyeti'ne de tüm video ve servis kayıtları ile ilgili olarak başvuru yapacağım. 2.30 dakikalık kısa videoyu atıyorum. Bunun haricinde 5 6 video daha var.

Ek
05 Haziran 18:54

Vestel çamaşır makine arızası. 2020 Temmuz ayında aldım. 3 defa arıza verdi. 3. Ncü arızada ana kartını Ekim 2022 de değiştirdiler. Mayıs 2023 de yine arıza verdi Servis alıp götürdü test ettik arıza yok dediler. Daha sonra makineyi teslim aldım. Arıza devam etti. Adaptasyon arıza tespit cihazı getireceğiz dediler. 10 gün bekledim gelmedi. Şikayetvar'a şikayet ettim 8 saat sonra nasıl olduysa bir anda arıza tespit cihazını eve getirip makineye bağladılar. 1 hafta takılı kaldı. Adaptasyon cihazı takılı iken yine arıza verdi. Videoya 12 13 dakika arızayı çektim. Durulama modunda 18. Nci dakikada tam 12 dakika makine çalışmasına rağmen makinenin saati -18 de kaldı. Bunu ve eski arıza videolarını Servise gönderdim. Video kabul olmaz dediler. Fabrikadan aradılar makine normal dediler. Video var arızalı halini gösteren dedim Fabrika da kabul etmedi. Personelimizin görmesi gerekli dediler. Bende personeliniz gelsin bizde yatsın kalksın gece gündüz dedim alaycı olarak dalga geçiyorlar. 05.06.2023 günü arıza tespit cihazını aldılar ve makine normal arıza yok dediler ve değişim talebim 2. Nci kez reddedildi. Belki 30 defa fabrika müşteri hizmetleri ve servisi aradım. Arızalı halini gösteren videoları kendilerine gönderdim. Video kabul değil deyip benim sorunumu çözmediler. Arıza tespit cihazı takılı iken olan arızasını gösteren videoyu buradan sizlerde izleyin ve insanın aklıyla nasıl dalga geçiyorlar siz karar verin. Daha önceden de zorla ilk arızasında ki kartı benim zorlamam ile değiştirdiler. 2 defa servise gitti patates çuvalı taşır gibi makine gitti geldi. Ben neden durduk yere arıza var diyeyim ki. Aynı gün buzdolabı ve bulaşık makinesi de aldım. Bakın bunlarda sorun yok çamaşır makinesinde var video var diyorum geçerli değil diyorlar. Değişim olmazsa Tüketici Hakem Heyeti'ne de tüm video ve servis kayıtları ile ilgili olarak başvuru yapacağım. Değişim yapmamak için bütün zorluğu gösterdiler. Halen bana servis gönderelim deyip garanti süresini tamamlamak istiyorlar. Yemin ederim yerli mill dedim de aldım çok mağdur ettiler beni ve sorunum çözülmedi. Bu video haricinde arızayı gösteren 30 35 dakikalık daha birkaç video daha var. Ancak sistemden sadece 2.30 dakikalık gönderebiliyorum.

Ek
Vestel Logo
29 Mayıs 09:01
Ali
29 Mayıs 11:42

Hayır çözülmedi. Yanlış bilgi vermeyin. Değişim olmadı. Arıza tespit cihazı 29 Mayıs da bugün geldi 10 gün test olacakmış. Değişim talebim reddedildi.

Ali
05 Haziran 19:06
Vestel Çamaşır Makinesi Arızası

Sorun çözülmedi. Vestel çamaşır makine arızası. 2020 Temmuz ayında aldım. 3 defa arıza verdi. 3. Ncü arızada ana kartını Ekim 2022 de değiştirdiler. Mayıs 2023 de yine arıza verdi Servis alıp götürdü test ettik arıza yok dediler. Daha sonra makineyi teslim aldım. Arıza devam etti. Adaptasyon arıza tespit cihazı getireceğiz dediler. 10 gün bekledim gelmedi. Şikayetvar'a şikayet ettim 8 saat sonra nasıl olduysa bir anda arıza tespit cihazını eve getirip makineye bağladılar. 1 hafta takılı kaldı. Adaptasyon cihazı takılı iken yine arıza verdi. Videoya 12 13 dakika arızayı çektim. Durulama modunda 18. Nci dakikada tam 12 dakika makine çalışmasına rağmen makinenin saati -18 de kaldı. Bunu ve eski arıza videolarını Servise gönderdim. Video kabul olmaz dediler. Fabrikadan aradılar makine normal dediler. Video var arızalı halini gösteren dedim Fabrika da kabul etmedi. Personelimizin görmesi gerekli dediler. Bende personeliniz gelsin bizde yatsın kalksın gece gündüz dedim alaycı olarak dalga geçiyorlar. 05.06.2023 günü arıza tespit cihazını aldılar ve makine normal arıza yok dediler ve değişim talebim 2. Nci kez reddedildi. Belki 30 defa fabrika müşteri hizmetleri ve servisi aradım. Arızalı halini gösteren videoları kendilerine gönderdim. Video kabul değil deyip benim sorunumu çözmediler. Arıza tespit cihazı takılı iken olan arızasını gösteren videoyu buradan sizlerde izleyin ve insanın aklıyla nasıl dalga geçiyorlar siz karar verin. Daha önceden de zorla ilk arızasında ki kartı benim zorlamam ile değiştirdiler. 2 defa servise gitti patates çuvalı taşır gibi makine gitti geldi. Ben neden durduk yere arıza var diyeyim ki. Aynı gün buzdolabı ve bulaşık makinesi de aldım. Bakın bunlarda sorun yok çamaşır makinesinde var video var diyorum geçerli değil diyorlar. Değişim olmazsa Tüketici Hakem Heyeti'ne de tüm video ve servis kayıtları ile ilgili olarak başvuru yapacağım. Değişim yapmamak için bütün zorluğu gösterdiler. Halen bana servis gönderelim deyip garanti süresini tamamlamak istiyorlar. Yemin ederim yerli mill dedim de aldım çok mağdur ettiler beni ve sorunum çözülmedi. Bu video haricinde arızayı gösteren 30 35 dakikalık daha birkaç video daha var. Ancak sistemden sadece 2.30 dakikalık gönderebiliyorum.

Benzer Şikayetler

Vestel Siparişi Yapılan Ürünün Teslim Edilmemesi

profile
25 Temmuz
115

06.07.2023 tarihinde SEG marka bulaşık makinesi aldık. Teslimat süresi kargo, lojistik olarak değişkenlik gösterdiği ifade edilerek en fazla 10 iş gününe teslim edileceği belirtilmiştir. Ancak 19 gün olmasına rağmen ürün teslim edilmemiştir. Bu süreçte de çağrı merkezini aradığımızda bağlanmak için ...

Vestel Siparişi Yapılan Ürünün Teslim Edilmemesi
1

Vestel Montaj Hizmeti Sorunu

profile
14 Ağustos
728

Vestel'den almış olduğum Çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve bulaşık makinesi için 11.08.2023 tarihinde montaj kaydı oluşturdum. 14.08.2023 tarihinde 15:00 ile 17:00 arasında montaj için geleceklerini belirttiler. İşimden izin alarak evime geçtim ve hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadı. Her dakika ...

Vestel Servisinin Her Zamanki İlgisizliği

profile
01 Ağustos
190

Vestel'den almış olduğum bulaşık makinem su almıyor. Hatası verdiği için servisi aradım 5 gün sonraya randevu verdiler. Randevu gününde gelmeden önce aramaları gerekirken kapıya geldikten sonra arıyorlar ben çalıştığım için 5-10 dakikaya gelebilirim dedim bekleyemeyiz diyerek gittiler. Şimdi tekrar ...

Yeni Aldığım Vestel Marka Bulaşık Makinemden Şikayetçiyim

profile
21 Temmuz
322

Yeni satın aldığım Vestel BM 2401 marka makineyi ilk denememde bulaşıkları düzgün yıkamadığını, hatta hiç yıkanmamış gibi yap yağlı vs. Çıkardığını ayrıca kurutmadığını tespit etmiş bulunmaktayım. Bu durumla ilgili bilgi almak için Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret müşteri hizmetlerini arayarak d...

1

Vestel SEG Marka Bulaşık Makinesi

profile
20 Temmuz
411

Merhaba ben Vestel'in SEG marka bulaşık makinesini aldım arıza çıktı çalışırken 2 dakika sonra suyu kendi kendine boşaltıyor bunun üzerine arıza kaydı açtırdım 1 hafta sonra arıza tespiti için geldiler parça arızası olduğu ortaya çıktı sipariş verildi 1 hafta sonra parça montajı için gelindi ondan s...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 20 dk
Benzer Şikayet Yaz