11 Şubat 2015
#3040339

Vestel Bozuk Gönderdiği Ürünü İade Aldı Ama Ücretimi İade Etmiyor

Vestel'in internet sitesinden 102 ekran bir LED TV satın aldım. Ürünü teknik servis 2 hafta sonra gelip kurduktan sonra bozuk olduğunu söyleyerek faturasını da alıp götürdüler, 1 hafta sonra aynı ürünün stoklarında olmadığını belirterek farklı bir ürün almamı veya hediye çeki önerdiler,kabul etmeyip ücret iadesi istedim.Vestel sitesinde yer alan satış sözleşmelerindeki 'Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda sözleşme gereği ücret iadesi yine kredi kartına yapılır' ibaresine rağmen kredi kartım ile taksitli satın aldığım ürün bedelini, havale olarak iade edeceklerini söyleyip nüfus cüzdanı fotokopimi ve banka hesap numarası istediler. Ancak iadem havale yoluyla da yapılmadı.

Neşe Neşe 1.774 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Vestel Temsilcisi27 Ekim 2017

  Merhaba, Değerli katkılarınız için teşekkür ederiz. Şikayetinizi, memnuniyetin de ötesinde teşekküre dönüştürmek için BURADAYIZ. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

 • Neşe01 Nisan 2015

  İadem yapılmadı, hiçbir tüketiciye Vestel firmasından ürün almasını tavsiye etmiyorum, hele internet sitelerinden kesinlikle bir şey almayın! Umarım benden haksız bir yol ile elde ettikleri kazanç, onlardan fazlası ile çıkar.

 • Neşe03 Mart 2015

  Paramı iade etmedikleri gibi hiçbir şekilde ilgilenmediler bile. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmuyorlar, iş ahlakı kurallarına uygun çalışan bir firma değil.

 • Neşe26 Şubat 2015

  Şikayetimde belirttiğim satış sözleşmesi kuralını ben yazdıktan sonra sitelerinden hemen değiştirmişler. İadem hâlâ yapılmadı ve arayan müşteri temsilcisi 'iademi yapmayacaklarını' söyledi, ticaret Bakanlığının bu firmayı ciddi olarak denetlemesi gerekiyor, başka tüketicilerden de benden istedikleri gibi iade için keyfi belgeler (dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi vs.) istemişler, nüfus cüzdanı fotokopimizle ne yapıyorlar? Amaçları tüketiciyi uğraşmaktan bıktırıp, ödenen paraya bu yol ile el koymak mı? İnternetten satışı yapılan bütün ürünlerde iade faturası doldurulur ve iade yapılır. vestel'in bu tutumu hiçbir ahlak kuralı ile bağdaşmıyor.

 • Neşe13 Şubat 2015

  İadem hâlâ yapılmadı.

 • Vestel Temsilcisi11 Şubat 2015

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Vestel tercihiniz için çok teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü’müzden Çözüm Merkezi Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Görüş ve önerilerini bizimle paylaşan tüm müşterilerimize markamıza duyduğu güven için teşekkür ederiz. Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ziyaretçi Yorumları