Vestel Bayi 2. El Buzdolabı Sattı

Serhat Serhat03 Şubat 12:23

Yenimahalle Tüketici Hakem Heyeti kararı doğrultusunda Vestel'e ait bir satış bayi bize ikinci el buzdolabı sattığı bilir kişi raporu ile tespit edildi. Vestel de bu işleme karşılık bize yeni bir buzdolabı teklif etti bizde kabul ettik.

Buzdolabı değişime geldiğinde bize ibraname ve protokol adında bir evrak imzalattırıldı bu evrakta T.C. kimlik no. , ad soyad ve imza hariç hiçbir şey doldurmadık, bizden 3 kişi şahittir Vestel'in benim imzamdan sonra evrakta değişiklik yapması halinde konuyu Ankara Cumhuriyet başsavcılığına bildireceğiz.

Bu evrak imzalattırılmadan buzdolabı bize teslim edilmedi, teslim den sonrada tüketici hakem heyetinin "hizmetin yeniden görülmesi" kararına muhalif bir şekilde cihaza garanti verilmedi, eğer en başından bu söylenseydi o evrakı imzalamazdık. Servis fişindeki hizmet nedeni bile yalan dolan, THH kararına binaen işlem yok hükmünde olduğu için hizmetin yeniden görülmesi işlemi gerçekleşmiştir.

Buna itiraz ettiğim zaman telefonla arandım yok cihaz sıfırdı yok fabrikadan sıfır cihaz vermiştik. Ya insaf bilirkişi raporunda satıcı bayinin yetkili servise haber vermeden bu şekilde ikinci el buzdolabı verdiğini yazıyor. Bu konu ile ilgili evrakların savcılığa gönderilmesini de THH den talep edeceğiz.

23.05.2019 tarihinde bize ait olmayan cihaz için 370 TL harcama yaptık. Bunu da ayrıca talep etmek için hukuki işlem başlatılacaktır.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Serhat 04 Şubat 01:16

Tüketici Hakem Heyetinin kararı doğrultusunda bayinin hileli bir şekilde bize ikinci el buzdolabı sattığı, bizi aldattığı, dolabımız bozulmasaydı eğer bu hileli işlemi fark bile edemeyeceğimiz sonucu çıkmaktadır. Dolayısıyla yapılan işlem hukuk dışında ve yok hükmündedir, biz de hizmetin yeniden görülmesi için gereğini yaptık. Vestel firması karar'a itiraz etmedi ama kararın gereğinin de tamamen yerine getirmedi. Yeni buzdolabımıza 1.750,00 TLlik fatura düzenlenerek, ürüne garanti verilmesini için yasal yollara tekrar başvuru yapacağız. THH'nin kararı bu doğrultudadır ve imzalanan ibraname ve protokol de buna aykırı madde bulunmamaktadır. Aksine THH'nin bu kararını onayladığınıza dair madde bulunmaktadır. Sizinde altında imzanızın bulunduğu ibraname ve protokol'ü yerine getirin lütfen.

profile-icon Serhat 04 Şubat 01:10

Yukarı da bahsi geçen ibraname ve protokol ile ilgili; "Tüketici, Vestel Bayisinden satın almış olduğu Vestel marka" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, "("Ürün" olarak anılacaktır) ile ilgili olarak" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, "Kaymakanlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne Başvurmuş ve Hakem Heyeti kararı doğrultusunda taraflar aşağıdaki şekilde anlaşmışlardır; Tüketici'nin Bayi'den satın aldığı ve halen kullanmakta olduğu ihtilafa konu ürün, tamamen yeni ve sıfır olan bir ürün ile değiştirilmiş ve yeni ürün" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, "tarih ve" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, seri numaralı irsaliye ile kendisine teslim edilmiştir. Söz konusu uzlaşma nediniyle Tüketici; bu tarihten itibaren ihtilafa konu ürün ile ilgili olarak" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, "tarih ve" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, sayılı kararı nedeniyle Vestel Elekronik San ve Tic a. Ş.'ni, Vestel Beyaz Eşya San. Ve Tic. A. Ş., Vestel Ticaret a. Ş'ni, Bayi'yi ve işbu protokolde ismi geçmeyen tüm Vestel ünvanlı şirketleri tamamen ibra ettiğini başkaca bir talepte bulunmayacağını" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, "Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, "tarih ve" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır, "sayılı kararı nedeniyle herhangi bir yasal yola başvurmayacağını ve varsa başkaca yapmış olduğu şikayet ve/veya davadan feragat edeceğini, başkaca hiçbir hak ve talebi kalmadığını gayrı kabil-i rücu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir. İşbu protokol tarafların karşılıklı iradelerine uygun olarak 1(bir) asıl nüsha halinde" ibaresinden sonraki boşluk doldurulmamıştır. Bu evrak'a t. C kimlik numaram, adım ve soyadımı yazdım imzaladım, benim imzamdan sonra yapılan eklemeler varsa eğer konu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilecektir.

Vestel Logo Vestel 03 Şubat 13:33

Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Tayfur 08 Mart 21:23  

    Maalesef garanti belgesi yönetmeliği bu şekilde. Kanunen bir eksik (Değiştirilen malın garanti süresi madde 10 – (1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.)

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler