Vestel Arızalı Çıkan Sıfır Ürün İçin 2 Aydır Oyalıyorlar

Muzaffer Muzaffer17 Şubat 15:18

Süreç 2 aya yaklaştığı için konu biraz uzun. Olabildiğince kısa tutmaya çalıştım. Bu sayfayı kapatınca e-devletten ayrıca şikayette bulanacağım. Kendinizi korumak için okumanızı tavsiye ederim.

Vestel garantisinde Hot Point marka bir espresso makinesi aldım. Ürün arızalı çıktı. Servisini Vestel almış olduğu için onlara gönderdim. 10 gün sonra beni fabrikadan arayıp ürünün ana kartının arızalı olduğunu ve süreç hakkında bilgilendireceklerini söylediler. Sonrasında ürünü tamir etmediler, yenisini göndermediler, para iadesi yapmadılar. Sadece Vestel.com.tr'den bir ürün seç dediler. (İndirim kodu göndereceklermiş). AMA sizde espresso makinesi yok deyince "Bizde böyle, yersen" tarzında bir yanıtla karşılaştım. Ben de bu durumu kabul etmediğimi, ya bana parasını verdiğim ürünü ya da muadilini vermelerini talep ettim. Bunları yapamıyorlarsa paramı iade etmelerini istedim. AMA adamların yasayla, tüketici hakkıyla hiç ilgileri yok. "Ürün artık üretilmiyormuş. Mantığa bak. Eğer arkasında durmayacaksanız neden garanti veriyorsunuz? "Vestel Garantisi! " İnanın bu süreçten önce Vestel'in saygın bir marka olduğunu düşünürdüm. Şimdi etrafımdaki herkesi bu markaya karşı uyarıyorum.

En sonunda sorunu ürünü aldığım GittiGidiyor satıcısıyla çözdüm. Bana "siz kodu bize gönderin. Biz de size sıfır ürünü gönderelim." dediler. Ama Vestel'in amacı bağcı dövmek. Bakın, ilk konuşmayı 7 Ocak'ta yaptım. Diğer satıcıyla işi organize etmem 2-3 gün sürdü. Sonra Vestel'i arayıp durumu anlattım. "Tamam." dedim. "Siz kodu gönderin. Ben satıcı firmayla anlaştım. Sizin durumu çözmeye niyetiniz yok. Bari hızlıca gönderin de ben ortada kalmayım." ama yok. Vestel'i ne zaman arasam. "ama siz kabul etmemişsiniz." cevabının ardından."Tamam ben şimdi bizzat çözüm merkezini arıyorum. İşinizi çözeceğiz." cevabını aldım. Bir buçuk ay ve 15 telefon konuşmasının ardından ne bir kod ne bir ürün var. Vestel garantisinin bir kuruş değeri yokmuş. Vestel müşteri hizmetleri benim için nazik konuşan oyalama timinden başka bir şey değil.Ha bu arada söz konusu tutar 349 TL. Öyle binlerce lira değil.

Not: Ürünü ben aldım. Ama daha önce servisi abim kullandığı için kayıt onun adına açılmış. Her seferinde "Bu açıklamayı yapmayalım. Süreç hızlı bitsin diye" diye konuşmaları o yaptı. Bizdeki fazla iyi niyetli bir düşünceymiş. Herhalde sürecin sonunda parayı Vestel'e bağışlarız.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Muzaffer 26 Şubat 13:26

Cevabınızdan sonra tüketici hakemliğine başvuruda bulunmayı ertelemiştim. Belki çözüm konusunda samimisinizdir diye. Ancak görüyorum ki yine oyalama peşindesiniz. Benim size gösterdiğim hoşgörü burada bitiyor. Bugün benim doğum günüm ve sizi tüketici hakemliğine şikayet etmenin keyfini yaşattınız bana. Teşekkür ederim. Şikayet Numarası: 2020/0236.1630 Bunu okuyan arkadaşlar. Benim yaşadıklarım size ibret olsun. Çünkü ellerine düşerseniz aynısını siz de yaşayacaksınız.

Vestel Logo Vestel 17 Şubat 17:13

Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Serkan 17 Şubat 22:23  

  Sistemsel bir güncellemeden dolayı geç cevap verdiğimiz için kusura bakmayın lütfen Tülay Hanım. Bilgilerinizi kontrol ettiğimde çözüm merkezimizin detaylı olarak kontrol ettiğini ücretli olarak onarımını yaparak yardımcı olmak istiyoruz. 🙏

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Serkan 17 Şubat 22:24  

  Defolu urunu için ücret isteyecek kadar biskin

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler