Vestel 9710 Çamaşır Makinesi Problemi

Halil Halil18 Şubat 15:35

Vestel'İN 9710 modeli olan çamaşır makinasını yaklaşık 1 yıl önce aldık. Alındığı günden itibaren en küçük bir lekeyi dahi çıkarmayan bu makina için müşteri hizmetleri ile de görüştük. Eve gelecek olan teknik servis daha adrese gelip makineyi görmeden telefonda bizden para talep etti. Gelip makina ile ilgili gerekli kontrolleri yapıp herhangi bir sorun olmadığını 60 dakika daha uzun programı kullanmamız gerektiğini söyledi. Bizde mecbur muyuz daha uzun programı kullanmaya, o zaman kısa programlar niçin var makinede diye sorduğumuzda evet mecbursunuz cevabını aldık. 

En dandik makinalar bile en basit lekeyi çıkartırken bizim almış olduğumuz 9710 modeli lekeyi olduğu gibi geri çıkarıyor. Ne müşteri hizmetlerinden ne de teknik servisten herhangi bir olumlu yardım alamadık. Vestel pişmanlıktır. Elimizden geldiğince duyurup Tüketici Hakem Heyetine kadar gideceğiz. Sattıkları ürünün hiçbir şekilde arkasında durmayan bir isim haline geldi Vestel.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Halil 18 Şubat 16:15

Deneme amaçlı beyaz bir havluya çay döküp ikiye böldük. 60 dakika lik programda aynı anda komşumuzun makinesi ile aynı derecelerde attık. 60 dakika sonra çıkardığımızda görüntü bu. Komşumuzun 7 yıllık makinesi tertemiz bembeyaz çıkarırken bizim makinamızdan çıkan havluda leke olduğu gibi duruyor. Üstelik beyaz atıyoruz sarı çıkarıyor. Dün eve gelen teknik ekibe bu örneği tekrar sunmak istedim. Fakat arkadaşlar o kadar vakitlerinin olmadığını ve böyle bir zorunluluklarının olmadığını söyledi. Ayrıca uzun program kullanmaya mecbursunuz diyen teknik ekipteki arkadaşa (siz uzun programı ve deterjanı ayarlayıp çalıştırın, sizin vaktiniz yok ise ben sizin servise gelip çıkan sonucu göstereyim) dedim. Ama teknik ekip bu sunduğum teklife de gelmedi. Böylesine basit bir lekeyi dahi çıkaramayan bu makineye çamaşır makinası denir mi sizce? Veya böyle bir makina sizin evinizde olmuş olsaydı ne yapardınız?

Vestel Logo Vestel 18 Şubat 15:45

Merhaba, Çözüm Merkezimiz bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çözüm alternatiflerini oluşturuyor, sizinle en hızlı şekilde irtibata geçeceğiz. En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler