Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Vestel 55UD8400 Smart TV, Netflix Tvq-pb-101 Hatası Ve Yazılım Sorunu

profile
26 Mayıs
788

Vestel marka 55UD8400 model Smart TV televizyonum (Garantisi süresi bitti) Netflix ®'te tvq-pb-101(8.1) hata kodunu almaya başladı. Komik bir çözümü var, Netflix'in sitesinde de yazıyor bununla ilgili detaylar. İşte televizyonu fişten çekiyorsunuz, 3 dakika filan bekliyorsunuz, sonra çalışıyormuş. Evet, muhakkak bu yöntemle çalışan çok cihaz olmuştur. Ancak benimki çalışmadı. Şimdi nedenini aşağıda anlatıyorum; Öncelikle bu komik yöntemle çalışmadığı için televizyonu fabrika ® ayarlarına getirip denemek istedim. Ancak televizyonum buna da izin vermedi sağ olsun. İlk kuruluma girip Evet'e tıkladığımda normalde cihazın yeniden başlaması gerekiyor, fakat benimki kapandıktan sonra Stand-by ışığı yanıp sönüyor ve dilediğiniz kadar bekleyin (24 saat beklemeyi bile denedim), kesinlikle açılmıyor. Bu durumda fişten çekip tekrar takıyorum ve televizyonu bu şekilde yeniden açabiliyorum. Tabi fabrika ayarlarına filan dönmemiş olarak açılıyor. Neyse, sonunda arıza talebi oluşturdum. Dün öğlen saatlerinde servisten aradılar, arızayı anlatmamı istediler. Aynı bu şekilde anlattım ve arızanın yazılımsal hata kaynaklı bu sorunu yaptığını söylediler. Benden Netflix'te verdiği hatanın fotoğrafını istediler, gönderdim. Fotoğrafı fabrikaya göndereceklerini ve fabrikanın kendilerine yazılımı göndereceklerini söylediler. Ertesi gün de gelip yazılımı televizyonuma 500 TL ücret karşılığında atacaklarını söylediler. Uzunca sözleşme veya garanti detaylarını okumuyoruz haliyle, o yüzden aydınlanmak istediğim konu şu; Neden sırf garanti süresi bitti diye kullanıcı hatası olmayan, kendi ürettiğiniz cihazın yazılımsal kaynaklı sorunu için ben ödeme yapıyorum? Cihazın güncel yazılımı da yokmuş, kendi başımıza çözebileceğimiz bir çözüm de değilmiş. Yazılım yahu, gelecekler ve maksimum 10dk'da yazılım atıp gidecekler ve ben sizin ürettiğiniz cihazın, yine sizden kaynaklı saçma bir hatası yüzünden 500 TL ödeyeceğim. Markaya önerim şudur (ne kadar önemsersiniz bilemiyorum ama) ; biraz olsun müşteri memnuniyetini düşünüyorsanız böyle küçük hatalarınızı, sırf garanti süresi bitti diye tüketiciye ödetmeyin, tüketiciyi üzmeyin. Rica ediyorum ürettiğiniz malın arkasında durun ki, bir sonraki televizyon alımımızda "Aaa Vestel de vardı, bir modellerine bakalım" diyebilelim. Yine de siz bilirsiniz tabi.

Vestel 55UD8400 Smart TV, Netflix Tvq-pb-101 Hatası Ve Yazılım Sorunu
Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 24 dk
Vestel Logo
26 Mayıs 16:16
Tunca
26 Mayıs 18:34

"Vestel ile olur. Neden olmasın? " Evet, cevabını benim de merak ettiğim bir' soru. Neden olmuyor, anlamış değilim. Otomatik olarak verdiğiniz yanıtların hepsini biliyoruz, evet. Keyfimizden sikayetvar.com'a yazmıyoruz. Çözümlerimiz yeterli değil, çünkü odağınız çözüm ve müşteri memnuniyeti değil.

Tunca
29 Mayıs 16:52

Hiçbir şekilde iletişime bile geçmediler. O kadar umursamıyorlar müşterilerini :) Merak etmeyin, çevremdeki hiçbir kişiye sizi tercih etmemeleri için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Bu hususta içiniz rahat olabilir.

Benzer Şikayetler

Vestel Marka Televizyon Arızası

profile
30 Kasım 2022
607

Vestel marka 55ud8400 model televizyonu 05.05.2018 tarihinde almama rağmen bu süreçten beri 7 veya 8 defa servise gitti. Garanti süresi ve daha sonraki süreçte hep aynı arızayı yapmaktadır. Her seferinde değişim talep etmeme rağmen her görüşmemde aynı arızayı yaparsa değerlendireceğiz diye kendi müş...

3

Vestel Tivibu Go Silindi

profile
02 Mayıs
1.497

Vestel 4K Smart 55UD8400 Smart TV de kendiliğinden Tivibu Go silindi, 2 hafta önce seyrediyordum. Müşteri hizmetlerini aradım yardımcı olamadı, lütfen yeni yazılım güncellemesi gönderip Tivibu Go sorununu çözebilir misiniz. Servis çağırmak istemiyorum.

1 Destek
1

Vestel 4K 55UD8400 Yedek Parça Yok

profile
11 Mart
89

4 yıl önce aldığım Vestel 55UD8400 model 4K LCD TV beslemesi ve LED sistemi bozuldu. Servis, LED sisteminin Vestel'in Manisa'daki fabrikasında üretilmediğini ve komple ekranın değişmesi gerektiğini söyledi. Oysa satış sonrası hizmetler yönetmeliğine göre 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu var...

Vestel 4K 55ud8400 Smart Televizyon Güncellemesi Yok!

profile
04 Mart
135

16.01.2021 video ekli başvurum; . 4K 55UD8400 55" TV'min kumandası normal kanallarda hiçbir problem yokken Netflix e girdiğimde hiçbir fonksiyonu yerine getirmiyor. Telefonuma yüklediğim Vestel uzaktan kumanda uygulaması sayesinde izliyorum, işlem yapıyorum. Kumanda hiçbir fonksiyonunu göstermiyor ...

Vestel 55ud8400 Smart LED TV / Güncelleme Yapılmadı / Prime Uygulama Yok!

profile
12 Aralık 2022
1.613

2018 yılında Vestel 55ud8400 55 inç 140 ekran Ultra HD 4K Smart LED TV aldım. Smart TV olmasına rağmen hiç güncelleme gelmedi. Amazon Prime uygulamasını satın aldım ama Vestel TV ile izleyemiyorum. Bu nasıl mantıksız bir durum. Smart TV olmasının artısı nedir o zaman. Neden insanları yanıltıyorsunuz...

1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Vestel Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 22 sa 24 dk
Benzer Şikayet Yaz