14 Haziran
#12107530

Vestel Venüs Z20'nin  Genel Olarak Eksileri Ve Bazı Artıları!

Neredeyse 1 ay oldu Z20 kullanıyorum ve ben de herkes gibi kameradan dert yanıyorum. Geçen gün bir fotoğraf çektim fotoğraftakilerin çektiğimle alakası yoktu resmen. Hayır bunun için ekstra efor sarf etmiş gibiydi. Ön kameralarda mod flaşı hiç kullanamadım hala daha kullanamıyorum bazen varlığından şüphe ediyorum. Bazı parlak karelerde derinlik ayarı yapamadığı oluyor. Gökyüzü çekimlerinde mesela bulutlar düz beyaz parlak bir şey olarak çıkabiliyor
Bahsedildiği gibi kamerada tozlanma vs...yaşamadım ama aynı model bile olsa her telefon farklıdır ve farklı sorunlar doğurabilir.
Kamera alanında ciddi güncelleme gerektiğini düşünüyorum. Eis gelirse çok iyi olur.
Zaman zaman kasılma, ne yaptığını bilememe oluyor kasa sürede toparlıyor kendini ama bir çözüm gerekli.
İlk zamanlarda parmak izi sensörü de bir garipti ya sensörü silin diyor ya da algılamıyordu elimi silmem gerekiyordu ama şimdi daha iyi çalışıyor
Isınma gibi bir sorunumuz da var tabii kısa zamanda değil ama uzun vadede sıkıntı oluşturacağını düşünüyorum.
Bazı alışamadığım özellikleri var
Mesela ekran paylaşımını internetsiz yapamıyor bu olumsuz bir şey benim için. Kulaklıklarını beğenmedim çok şıklar evet ama kulağa takınca (parazit değil ama içindeki malzemenin) hışırtı sesini duymaktan dinlediğiniz şeye odaklanamıyorsunuz.
Hızlı şarj olması ve hoparlörden ciddi manada memnun kaldığımı söyleyebilirim. Süreklilik gerektiren bazı uygulamalarda hata verebiliyor.
Pil tasarruf modundan tam bir şey anlayamadım çok da tasarruf etmiyor gibi. Pil tasarrufu modunda kullanılan turuncular göze hoş görünmüyor. Kendi tasarruf modunu oluşturabileceğimiz bir imkan sağlansaydı daha güzel olabilirdi.
Genel manada pili 1 günü çıkarsa da bazen %3'le akşamdan sabahı da çıkarıyor bazen %10'la sabaha kapanmış oluyor. Bir tutarsızlık var. Genel olarak S**** telefonlardan nefret ettiğim için marka değişikliği bilhassa yerli marka istedim. Artılarıyla birlikte eksileri de var bazıları için bir güncelleme yeterli zira ilk aldığımdan sonraki güncellemede sonra bile fotoğraf çekmesi olumlu (ama yetersiz) derecede değişti.
Güç ve ses tuşlarının konumu da diğer standartlara göre farklı olmuş ilk zamanlar zorlanılsa da alışılmayacak bir şey olduğunu sanmıyorum.
Ama şunu diyebilirim ki bunca eksiye rağmen S*** model almadığıma pişman değilim. Sanırım alışıyoruz birbirimize ama eksileri artı olursa 4 4'lük olacak bir telefon.

Firdes Firdes 9.381 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları