Vestel Termosifon 3 Yılda Paslandı!

Mahir A. |

2012 Ekim ayında almış olduğumuz termosifon arızalıydı, gelen servis arızayı bulamadı. Sonra Aralık 2012'de tekrar servis çağırdık, çek valfi değiştirdi ve arıza giderildi. 2016 Şubat ayı başında soğuk su giriş borusunda paslanma olduğunu gördük, servis çağırdık. Çek valfi söktü, yeni çek valf takmak istedi ama takamadı. Su giriş borusundaki dişler paslanma sonucunda eriyip kaybolmuştu, servis elemanı termosifonun değişmesi gerek dedi.

Bizim bir kullanım hatamız olmamasına rağmen bu paslanmanın nedeni olarak ya çok kalitesiz bir demir borunun kullanılmış olduğu ya da Aralık 2012'de çek valfi değiştiren servis elemanının valfi takarken diş kaptırarak dişlerin ezilmesine sebep olduğu ve dişlerin arasına giren suyun etkisi ile çürümüş olduğu kanaatindeyim.

Bu durumda termosifonun firma tarafından ücretsiz olarak değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ve bunu talep ediyorum.

Etiketler :

Kalite - Deformasyon Ürün Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mahir A.
  22 Mart
  16:33

  Vestel hatasini kabul etmiyor. Pazarlik yapıyor. 250 liraya yeni termosiffon verelim diyor. Uc defa servis geldi cek valfi sokup takti. Mekanik birhata yapilma ihtimali var. Bir boru üzerindeki dişler 3 senede
  curumesi normal olsaydı 20 senedir oturdugum evin su ve kalorifer tesisatinda boru eklerinin curumessi ve evi su basmasi gerekirdi. şikayet var a yaptigi bu hizmetler için tesekurler ediyorum
  saygilarimla,

 • Mahir A.
  23 Şubat
  09:26

  Biz 15 gündür tencerede su ısıtarak sıcaksu ihtiyacimizi gidermeye calisiyoruz. Bu paslanma birkaç ayda meydana gelmedi. En. Az bir yıl geçmişi var. Bu tamamen uretim ve bakim hatası. Magduruyetimizin bir an önce giderilmesini rica ediyoruz.

 • Mahir A.
  19 Şubat
  16:59

  Termosifonun paslanmasi ile ilgili bizlerin kullama hatamiz olmamistir. Hata tamamen servis elemanlarinin acemice calismalarindan kaynaklanmistir. Bu sebeple bedelsiz değişimini talep ettik. Firma bunu kabul etmedi. Vestel den bir daha bbir şey aalmamaya karar verdik.

 • 15 Şubat
  09:04

  Sayın Aydogan,
  Şikayet Yönetim Ekibimiz geri bildiriminizi teşekküre dönüştürmek için çalışıyor. Çözüm alternatiflerimiz ile birlikte en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz.
  Yeni iletişim kanalımız Capcanlı Destek\'ten de bize ulaşabilir, Müşteri Temsilcilerimiz ile anlık görüşme sağlayabilirsiniz.
  https://www.vestel.com.tr/destek/canlidestek.aspx
  En içten sevgi ve saygılarımızla,
  Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü
  #GURURLAYERLİ