25 Mart 2013

Vestel Garanti Süresini Uzatmıyor!

Çocukluğumuzdan beri kullandığımız bir marka olarak evlilik öncesi bütün beyaz eşyamı alırken aslında Vesteli düşünmüyordum. Ancak Babam beni ısrarla Vestel almamız konusunda ikna etti. Bende buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi fırını yani 4 adet beyaz eşyamı ınternet üzerinden Vestelden aldım (Hepsiburada. com gibi kurumsal bir siteden)

Ancak eşyalar elime ulaşmak üzere ve öğreniyorum ki tüm markalarda mevcut olan 8 yıllık garantiler, yerli firmaların bedel karşılığı garanti süre uzatımı hakkı Vestel de yokmuş. Şimdi ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bilsem almazdım. Babamı da arayıp böyle bir durumun olduğunu söylemeye utanıyorum.

Murat 57 Okunma

Cevaplar

  • Vestel Temsilcisi27 Ekim 2017

    Merhaba, Şikayetiniz tarafımıza ulaştı. En kısa sürede sizinle temasa geçeceğiz. Yarattığınız katma değer için teşekkür ediyoruz. Size en iyi hizmeti vermek için BURADAYIZ! En içten sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü #GURURLAYERLİ

  • Murat 27 Mart 2013

    Sonuç olarak, internetten fabrikadan tedarik edilerek satın aldığım beyaz eşyalara 2 yıl(diğer markalar 5 ila 8 yıl veriyor) bedel karşılığı garanti uzatma yapılmayacağını söyleyip durdular ve durumu inatla savundular, siteniz aracılığıyla okurlara tavsiyem lütfen internetten alışveriş yaparken iki kere düşünün, garanti durumunu inceleyin, sadece Vestel markası garantisini bedel karşılığı uzatmıyor, alışverişinize dikkat edin, benim gibi mağdur olmayın. İnternet çağında bayilere gidip hısımlık ahbaplık derecesine göre pazarlık yaparak alışveriş yapmak zorunda bırakan Vestel markasını kınıyorum. Hak arayışıma tüketici hakem heyetinden başlayıp sonuna kadar devam ettirceğim, en kötüsü de babama beyaz eşyalardan memnun kaldığımı söylemek olacak.

  • Vestel Temsilcisi27 Mart 2013

    Sayın Şikayetvar Yetkilisi, Tüketicimiz başvurusuna istinaden aranılarak, konu hakkında kendisine detaylı olarak bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Vestel Ticaret A.Ş İstanbul Şubesi [email protected] 444 4 123

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön