12 Haziran
#12095378

Ves Turizm GAP Turu Fiyaskosu!

2 Haziran 2019 bayram tatilinde Ankara'dan Ves Turizm ile GAP turuna kuzenim eşi 2 çocuğu ve ben eşim iki oğlum katılma gafletinde bulunduk. İnanılmaz bir şekilde kötüydü. Bir daha asla gitmem.


Daha ilk yola çıktığımızdan itibaren sıkıntılar başladı. Tur programında yazılanların hepsi yalan. Otobüs içi ikramlar yazıyor. İkramı bırak suları bile kendimiz dolaptan aldık. Sabaha karşı şöför o kadar hızlı ve tehlikeli sürüyordu ki kaza tehlikesi atlattık. Şöför özensizce seçilmiş ve yaşlı idi. Ara ara yola bakmıyor yanındaki ile konuşuyordu. Sonra şöför ile arkalarda oturan bayan kavga etti. Şöför Adana yakınlarında dinlenme tesisinde inip gitti. İkinci şöför devraldı arabayı. Rehber de bu tesiste tura katıldı. Sonrasında asıl bombalar başladı. Bize programda yazan otellerde yer kalmadığı ve bütün otellerin değiştirildiği rehber bindiğinde söylendi. En kötüsü de Urfa'da kalınacak otel Dedeman Otel yazıyordu. Bize orada değil de Halfeti ilçesinde otelde kalınacağı söylenince başımızdan kaynar sular döküldü. Kandırıldığımızı anlamıştık ama bu kadar da dibe batacakları aklımıza gelmedi. Kaldığımız 2-3 otel çok pisti. 2 otelde duş yapamadık bozuktu ve birinde sıcak su yoktu. Ne Urfayı ne Antepi doğru düzgün gezebildik. Antep'teki otel şehrin 25 km dışarıda idi. Tur programındaki oteller tamamen değişti. Rehberimiz R** bey çok iyi bir insandı işini iyi yapmaya çalışıyordu ama adamcağıza hiçbir ayarlama yapılmamış. Sen idare et turu şeklinde talimat verilmiş. Rehber çok arada kaldı. Katılan insanların sağ duyusu sayesinde büyük kavgalar yaşanmadı. Daha bir sürü sıkıntı var ama artık hatırlamak istemiyorum.


Yaptığınız çok ayıp Ves Turizm. Doktor olarak çalışıyorum. Kuzenim mühendis eşler öğretmen. Bizler başka Ankara gezi şirketleri ile de yıllardır gezilere katıldık. Sizin gibi rezillik yaşatan hiçbir tur olmadı. Her zaman izin alıp böyle uzun bir tura katılamayan birileri olarak güzel gezi hayallerimizi yıktınız. Artık adınızı kötü anan ve insanları uyaran aileler yakaladınız. Ama insanlar bir kez kandırılır. Eminim tura katılan diğer insanlar da çeşitli yerlerde sizi yazacaktır. Artık büronuzun önünden geçmem...

Lokman Lokman 1.566 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları