Vebitcoin Habersiz Coin Delist Etme

Barış Barış4 hafta önce

Vebitcoin üzerindeki bntbankor ve kzealmeela isimli sanal paralar farklı dönemlerde aniden delist (sistem dışı bırakma) edilerek zarar etmeme neden olmuştur. Bir coin delist edilebilir, ancak bu konu çok önemlidir. Müşteriye bu konunun SMS ve mail ile çok önceden bildirilmesi gerekir. Vebitcoin bu ve benzeri konularda sitesinde hiçbir duyuru yapmadı. Zendesk.com şeklinde farklı bölümde duyurular içinde tesadüfen fark ettim ama işten geçmişti. Ayrıca duyuru tarihinden sonra iki üç gün içinde bunun gerçekleşmesi düşündürücü. İnsanların bu duyuruyu görüp aksiyon alması bu kadar kısa sürede gerçekleşemeyebilir. Benim zararım çok değil, 500 TL civarında. Ama bu rakam milyonlar seviyesinde de olabilirdi. Şimdi tüm coinler için aniden delist olabileceği korkusu ile karşı karşıya kalabiliriz.

İşleyen ve kullandığım bir borsasınız. Fakat müşteri ile iletişim kurma ve müşteriyi bilgilendirme bölümümüzde çok ciddi sistemsel sorunlarınız olduğunu düşünüyorum ( çalışanları kastetmiyorum). Bu tarz bilgilendirmeleri SMS veya mail gibi kanallardan otomatik yapabilirsiniz. İnsanların birikimleri bu kadar kolay uçup gitmemeli. Başka borsalar bu konuda SMS ve mail olarak oldukça aktifler. Sizlerin bunu yapabilecek gücü fazlasıyla var. Dünyada ve Türkiye'de hızla yayılan coin bilinirliği borsanızın kalitesiyle orantılı olarak sizi daha yükseğe çıkarabilir. Kurumsallık adına eksikleriniz olduğunu görüyorum. Bu konuda daha çok çalışacağınıza inanıyorum!

Cevaplar

profile-icon Barış 4 hafta önce

Merhaba, Duyurular bölümünde olduğunu zaten yazmıştım. Fakat bu duyuru siteniz üzerinde değil farklı bir site üzerinden yapılmış. Yeni bir coin listeleyeceğiniz zaman site ana sayfanızda kırmızı renklerle duyurduğunuz gibi delist konusunu da duyurabilirdiniz. Bu konuda mail ve SMS iletilmemiş. Sizden mail adresime aylık fatura iletilmektedir. Yani tarafınızdan bana mail ulaşabilmektedir. Ayrıca sisteminizde kayıtlı cep telefonumu kontrol ettiğimde güncel olduğunu görüyorum. Bana herhangi bir çağrı ya da SMS iletilmedi. Farklı firmalardan ve bankalardan sorunsuz SMS ve çağrı alan biri olarak her aramayı görüp cevaplıyorum. Şimdi zararımı kim karşılayacaktır? Kurumsallığa ve ciddiyete uymayan bu işleyişinizi değiştireceğinizi ümit ediyorum. Bu konu kendinizi geliştirmek adına iyi niyetle dillendirilmektedir.

Vebitcoin Logo Vebitcoin 4 hafta önce

Merhaba Barış bey öncelikle bu konu hakkında bilgilendirmeler duyurular bölümünde mevcuttur ve sadece duyurudan ibaret kalınmayıp elinde bu coinlere ait kullanıcılarımıza da gsm numaraları üzerinden tek tek ulaşılmış ve herhangi bir mağduriyet durumu oluşturulmamıştır. Tarafınıza da ulaşılmaya çalışılmıştır ama ulaşım sağlanamamıştır.konu hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için [email protected] sitesinden destek talebi oluşturarak talebinizi iletebilirsiniz iletişim kurulacaktır iyi günler dileriz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular