28 Ocak 2014 #2260481

VDF Finans Araç Kredisi Dosya Masrafımın İadesini İstiyorum!

VDF Finans'tan, 2011 yılının 1 Temmuz ayında kullanmış olduğum Kredi işleminde 600 TL masraf ödemiştim. Ancak, tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da “Kredi masraflarının haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir. Geriye dönük olarak benden kesilen kredi masrafı ücretlerinin toplam miktarının yasal faizi ile birlikte tarafıma iadesini istiyorum.


Olumsuz yönde cevap aldığım takdirde hakem heyetine dilekçe yazacağım direk yasal yollarla hakkımı arayacağımı bilmenizi isterim. Ayrıca kredimi erken kapattım kesilen sigorta masrafının da incelenerek tarafıma iade edilmesini istiyorum.

Cemal 724 Okunma

Cevaplar

  • Cemal'ın Teşekkür Mesajı29 Ocak 2014

    TEşekkürler

  • VDF Finans Temsilcisi29 Ocak 2014

    Değerli müşterimiz, Şirketimiz Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş. aracılığı ile kullanmış olduğunuz araç kredisine ilişkin imzalamış olduğunuz Kredi Sözleşmesi ve ekinde yer alan Ödeme Planında açık şekilde belirtilen dosya masrafı 4077 sayılı Tüketici Yasası, 5411 sayılı Bankacılık Yasası, 6361Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Yasası ve sair mevzuata uygun olarak size daha iyi hizmet verebilmek adına tarafınız bilgi ve onayı dahilinde tahsil edilmektedir. Kredinize dahil edilen herhangi bir sigorta ürünü bulunmamaktadır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön