VDF Finans Dosya Masrafı İadesi!

Mehmet İlhan Y. |

Şubat 2006 yılında Volkswagen ticari araç alımı sırasında kendi çalıştığım bankadan tüketici ya da araç kredisi çekebilme imkanım var iken kurumsal kimliğine güvenerek VDF Finans denilen finansman kuruluşundan araç ipoteği yaptırarak araç kredisi kullandım.

36 ay düzenli ödemelerim sonrasında kredimi kapattım. Kredi kullanır iken benden kesilen 250 TL dosya masrafının iadesi için tüketici hakem heyetine başvurdum. Başvurum olumlu sonuçlandı, VDF Finans telefon ile aradım ilgili kişi telefonda ödeme yapamadıklarını belirtti. Şirketin ana merkezine şahsen müracaat ettim, ilgili ödemenin ancak icra kanalı ile olabileceğini söyledi kısaca tüketiciyi kanunlarında önüne geçerek bıktırdı.

Etiketler :

Komisyon ve Masraflar

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet İlhan Y.
  19 Haziran
  13:19

  Bu ne demek eline aldın silahı bıçağı çıktın karşıma ya paran ya Can\'ın dedin bende canımı kurtarmak için kendi rızam ile paramı verdim. Mahkemeye çıktık mahkeme bu gasptir dedi sende yok vallahi kendi istegi ile verdi diyorsun. farkı var mı lütfen adı ne adı altında olsun kanunlara duyarlı olalım adalet bir gün herkese lazım olacak...

 • 19 Haziran
  12:42

  Değerli Müşterimiz,

  Şirketimiz Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş. aracılığı ile kullanmış olduğunuz araç kredisine ilişkin imzalamış olduğunuz Kredi Sözleşmesi ve ekinde yer alan Ödeme Planında açık şekilde belirtilen dosya masrafı 4077 sayılı Tüketici Yasası, 5411 sayılı Bankacılık Yasası, 6361Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Yasası ve sair mevzuata uygun olarak size daha iyi hizmet verebilmek adına tarafınız bilgi ve onayı dahilinde tahsil edilmektedir.

  Konuyu bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla.