Vatan Bilgisayar'dan Aldığım Ürün Sürekli Sorun Çıkardı!

Kenan Ö. |

Bir yıl önce Vatan Bilgisayar'dan bir harddisk aldım ve aldığımdan bu yana bir yıl içerisinde 4 kez sorun çıkarttı. 4 kez bütün önemli bilgilerim silindi. Bir harddisk düşünün, önemli bilgilerinizi kaydetmek için alıyorsunuz ve bilgiler her seferinde uçup gidiyor.

Bu harddisc (wd markalı) i artık bilgisayarıma takamayacağım ve iadesini istiyorum. Çünkü 2tb lık bu ürüne güvenmiyorum. Değişimini değil iadesini istiyorum. Mağduriyetimi giderecek bir çözüm bekliyorum.

Ürünü bilgisayara takacak cesaretim yok ve öylece bekliyor. Vatan Bilgisayar yetkililerinden bir cevap bekliyorum. Yoksa müşterilerinizi kendi hallerine bırakmak gibi bir adetiniz mi var? İkinci kez şikayetçi oluyorum!

Etiketler :

Yetkili Ser. Yönlendirme Ürün Kalitesi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kenan Ö.
  29 Kasım
  00:30

  Eklemek istiyorum. 4 kez garantiye gönderilmiş ve de 4 kez önemli bilgilerimin silindiği bir harddisk var elimde. ve ben bu ürünü artık kullanamayacağım. iadesini talep ediyorum. Tabi eğer müşteri memnuniyeti vatan bilgisayar için bir önem arzediyorsa. Ürünü sizden aldım muhatabım da sizsiniz. başka firmalar yardımcı oluyor.Sizse baştan savma bir cevap yazmışsınız. Hala şikayetçiyim...

 • 27 Kasım
  10:48

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır.
  Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır.

  Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir.

  Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

  Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  Saygılarımızla