Vatan Bilgisayar'dan Aldığım Telefon Arızalı Çıktı Elimde Kaldı!

Burak K. |

GM Discovery marka cep telefonunu birkaç ay önce Vatan Bilgisayar Kahramanmaraş şubesinden Telpa garantisiyle satın aldım ama ürünü aldıktan birkaç hafta içinde şarj giriş yerinde meydana gelen bir arızadan dolayı şarj olmamaya başladı...

Vatan Bilgisayar'a ürünü geri götürdüğümde Telpa yetkili servisine gönderip onların vereceği karara göre hareket edeceklerini söylediler. Yetkili servis meydana gelen arızanın kullanıcı hatası olduğunu söyledi ve sadece teli şarj ederek şarj giriş yerindeki soketi kırdığım iddia edildi ve benden 50 tl tamirat ücreti alındı...

Ne Vatan Bilgisayar ne Telpa iletişim sahip çıktı telefona... Telefonu çok tavsiye edip aldırdığım bir arkadaşımda aynı sorunu yaşadı ve aynı şey onunda başına geldi. İnternette araştırdığımda bu sorunu ilk yaşayanın ben olmadığını gördüm.

Hem General Mobile sitesine hem Telpa'ya hemde Vatan Bilgisayar'a mail attım hiçbirinden olumlu yada olumsuz dönen olmadı.

Etiketler :

Ürün Değişim Ürün İade Yetkili Ser. Yönlendirme Kusurlu-Arızalı Ürün

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Burak K.
  18 Ocak
  13:12

  Vatan bilgisayar firması yetkili servis değildir ancak sattığı ürüne iki yıl garanti vermektedir, telpa iletişim aracılığıyla...Eğer bir müşteri Vatan Bilgisayar firması eğer ki garanti verdiği bir üründe arıza veya memnuniyetsizlik şikayeti almışsa yetkili servisle veya garanti firmasıyla beni muhattap etmemeli kendisi sorunla ilgilenmelidir. aksi takdirde bu ayıplı ürünü ürün listesinde bulundurmamalıdır.

 • 14 Ocak
  15:00

  Değerli Müşterimiz,

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır.
  Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır.

  Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir.

  Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

  Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  Saygılarımızla