Vatan Bilgisayar'dan Aldığım Telefon 10. Gününde Bozuldu.

Seda G. |

8 ay önce Vatan Bilgisayar'dan aldığım htc marka telefon aldığımın 10. gününde bozuk çıkınca ilgili firma geri almayı kabul etmeyip, telefonun yazılımı yapılır tekrar kullanırsınız dediler ama hata devam etti.

Yine götürdüm bu bozuk yazılım hatası değil istemiyorum dedim ki yazılım hatası sayılamayacak kadar ciddi problemi olan bu telefonu tüketici haklarına şikayette bulundum. Sonuç: tüketici hakları hala araştırıyor ama ben mağdur oldum. Telefonsuz kaldım. Firmadan çok şikayetçiyim. Paramın geri iadesini istedim. Sonucu burada bildireceğim.

Etiketler :

Ürün İade Yetkili Ser. Yönlendirme Personel Davranışı Kusurlu-Arızalı Ürün

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Seda G.
  11 Ağustos
  18:44

  ah şu sıfır -daha kullanılmamış ,alır almaz hatalı çıkan telefonlara, bilirkişi raporuyla sağlam diyen işbilmezler.Sayenizde vatandan aldığım alıralmaz 3.günü bozuk olduğunu anladığım,mahkeme heyetine gönderdiğim telefonum yepyeni kutusu içinde ööylece duruyor.Çabam boşa gtti..sadece vatan bilgisayar değil bu bozuk sistemin bozulmuş insanları.Yazıklar olsun

 • Seda G.
  20 Ocak
  00:00

  firma bana: eğer ürünün hatalı sattığımız konusunda ısrarcıysanız 4 defa firmamıza gelin arızalıdır diye üretici firmaya geri gönderelım ve sonunda tüketici haklarına başvurun bu evraklarla ve hakkınızı bu sekılde arayın dediler.Sanırım bu konuda yardımcı oldula.Yani tüketici hakları mahkeme heyetine başvurabilmem için.ama asla almam ürün ordan bir daha

 • 14 Ocak
  11:17

  Değerli Müşterimiz,

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır.
  Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır.

  Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir.

  Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

  Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  Saygılarımızla.