06 Şubat 2014

Vatan Bilgisayar'dan 2,5 Ay Önce Aldığım Laptop Arızalandı.

Vatan Bilgisayar'dan 08.10.2013 tarihinde aldığım Sony Vaio markalı laptopta 30 dakikada bir kapanma sorunu ortaya çıktıktan sonra laptopu aldığım Vatan mağazasının teknik servisine şikayetimi ilettim ve laptopu sony servisine göndereceklerini söylediler, aldılar.
14.01.2014 tarihinde Vatan Bilgisayar teknik servisine teslim ettiğim laptop için 25.01.2014 ve 30.01.2014 tarihlerinde cep telefonuma:

"58MS0013714 M.hizmetleri formu ile ilgili ürününüzün işlemleri yetkili serviste devam etmektedir. Bilginize" mesajı gelmiştir. Laptopu teknik servise teslim edeli bugün itibarı ile (05.02.2014) 24 gün oldu. Laptobun sıfır olanı ile değiştirilmesini ve mağduriyetimin acilen giderilmesini istiyorum.

Kerem 366 Okunma

Cevaplar

  • Kerem10 Şubat 2014

    Laptop yaklaşık bir ay sonra ana-kartının değiştirildiği ve düzeldiği sonucu ile şahsıma teslim edildi. Eve getirdiğim laptop, eskiden 30dk bir hiç aksamadan kapanırken şimdi 10 saniyede, 40 saniyede, 5 dakikada, açma tuşuna bastıktan hemen sonra, veya 20 dakikada bir, bu şekilde hiç beklenmedik anlarda kapanıyor... İçi açılmış tamir görmüş, sözde anakartı değiştirilmiş 3 aylık bir laptopu kim kullanmak ister sizlere soruyorum.. Tekrar tamir söz konusu bile olmamalı, tüketici mahkemesine başvuracağım ve bu işin peşini hakkımı son kuruşuna kadar alana kadar bırakmayacağım.. Yeni yasaya göre tüketici hakları tüketiciden yana, hangi kurum varsa tüketiciyi kollayacak, hepsine gideceğim.. Aslında ana kartı değişen laptopu kabul etmemem gerekirdi, bozuk malı satan vatan bilgisayar sony ile uğraşsın ben neden çile çekiyorum??

  • Kerem10 Şubat 2014

    Vatan Bilgisayar'dan aldığım laptop 3. ayında arızalandı, tamire gönderdiler, yaklaşık bir ay laptopsuz kaldım, anakartının değiştiği belirtilen laptop tamirden geldiğinde daha kötüydü. Şimdi yine kullanamıyorum. Bu laptopu yenisi ile değiştirmezlerse veya paramı iade etmezlerse hiç vakit kaybetmeden tüketici hakları mahkemesine başvuracağım ve ne kendim ne de çevremdeki insanlara vatan bilgisayardan alışveriş yaptırmayacağım.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi07 Şubat 2014

    Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön