11 Aralık 2013

Vatan Bilgisayar'ın Servisi Yanlış Beyanda Bulunuyor!

6 ay önce Nikon 5100 18-55 mm ve 55-200 mm lensleri ile birlikte Vatan Bilgisayar'dan (güvenilir diye) aldım. Makinenin henüz 1. ayında 55-200'lük lensin 110 mm civarında tıkırtı sesi gelmeye başladı ve o noktada ağırlaşma zamanla arttı. Vatan Bilgisayar yoluyla garantiye gönderdim. Makineme benden başkası ellemez, kesinlikle düşmedi ama gelen cevap lens düştü kullanım hatası garanti kapsamına girmez.

2 gün önce de 18-55 mm lens bir anda 55 mm de takıldı kaldı. Kesinkes düşme çarpma yok. Vatan Bilgisayar'a götürdüğümüzde bunla tornavidayla oynanmış, düşmüş cevabını aldık. Böyle bir şey olmadı kesinlikle biliyorum ama yine cevap kullanım hatası ! Bu Nikon ne zaman üretim hatasını kabul eder ?

Merve 51 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Aralık 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön