20 Eylül 2019
#12636121

Vatan Bilgisayar'ın Denetlenmesi Şart!

1 gün önce Vatan Bilgisayar’a bilgisayar almaya gittik. İstediğimiz özellikte bilgisayar sadece teşhirde kalmış, aldık. Satış temsilcisi bilgisayarın sıfırlanması gerektiğini fakat mağazanın kapanmasına 15 dakika kaldığını, bu işlemin 2 saat süreceğini evde de bu işlemi yapabileceğimizi söyledi. Evde işlemi denedik bilgisayar defalarca hata verdi sorun var dedi. 1 gün sonra cihazı götürdüm servise yönlendireceklerini söylediler, teşhirde olsa sıfır alınmış bilgisayarın servise (tamire) gitmesine razı olmadığımı iade etmek istediğimi söyledim.


İade alamayız sadece alışveriş kuponu veririz dediler, ya da Hakem Heyeti'ne gidin sonuç almanız bir yılı bulur dediler. 3900 TL teşhirden aldığım bilgisayar,1100 TL daha ödedim başka cihaz almak zorunda kaldım. İşlem bitince iade alırdık kredi kartına 6 taksitte geri ödenirdi dendi.


Yani Vatan Bilgisayar'ın kasasına giren para çıkmaz, benim cebimden fazla para çıkar ya da param bloke olur. Son alışverişimdir Vatan Bilgisayar'dan, kendileri daha büyüyecekler diye insanları böyle mağdur ediyorlar.


Yok mu bunları denetleyen bir kurum?

Özgül Özgül 1.457 Okunma 1
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları