14 Şubat 2014
Yorum Yap
#2294141

Vatan Bilgisayar'dan Satın Aldığım Ürün Arızalı Çıktı

24.01.2014 Tarihinde babama hediye olarak NOKIA ASHA 301 CEP TELEFONU satın aldım. Telefon daha 1 hafta dolmadan arızalandı. Kendiliğinden kapanmaya başladı. Vatan Bilgisayar'dan bunu yenisiyle değiştirilmesi için talepte bulundum ancak telefonun önce bir servise görünmesi gerektiğini söylediler.


Nokia servisi arızayı çözemeyip cihazı ana merkezine gönderdi ve en az 15 gün bu sürecin süreceği belirtiliyor. Şimdi öncelikle ben neden sıfır aldığım ürünün tamir görmesini kabul etmek zorundayım, artı neden belki 1 ay sürecek bu süreçte telefonsuz kalıyorum benden peşin para almasını biliyorsunuz. Böyle kurumsallık olmaz, belki ürün sıfır niteliğine haiz değil ama müşteri memnuniyeti ''SIFIR''.

Eyüp Eyüp 182 Okunma

Cevaplar

 • Eyüp17 Şubat 2014

  Bundan sonra vatan bilgisayardan asla alışveriş yapmayacağım tüm tanıdıklarıma yaşadığım durumu aktaracağım.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Şubat 2014

  Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

 • Eyüp14 Şubat 2014

  Yetkili teknik servis olmasından yada olmamasından bahsetmiyorum sizin müşteri memnuniyeti hususunda eksilerinizi söylüyorum. Ben teknik servis olmayan vatan bilgisayardan aldığım ürünün ücretini peşin ödemiş olmama rağmen muhtemel ayıplı malınızın tamir süreci içerisinde 20 gün belki daha fazla bir süre neden telefonsuz kaldığımın sebebini ve belki orjinalliği bozulacak bu ürünü neden kabullenmek zorunda olduğumu sorguluyorum. Bu ürünün satışını yapıyorsanız müşteri haklarını ve memnuniyetini en üst düzeyde tutmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ancak yazdığınız yazıdan müşteri ve memnuniyet kelimelerinin sizin için pek anlam taşımadığını görüyorum, sorumluluk sattığım an benden çıktı mantığında hareket etmek değildir. Eğer bir malın satışını yapıyorsanız o malın arkasında durmalısınız ve ürün satışından sonra ürün ile ilgili oluşacak aksaklıklarda sorumluluğu kabullenmelisiniz müşteri memnuniyeti budur. Ben daha anlamlı kurumsal bir firmaya yakışan çözüm önerisi sunulması gerektiğini düşünüyorum, mağduriyetimin de biran önce giderilmesini istiyorum.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler