07 Şubat 2014 #2281118

Vatan Bilgisayar'dan Aldığım Sıfır Üründe Arıza Var

29/01/14 tarihinde satın almış olduğum bilgisayarım güncellemeler sonucunda 01/02/14 tarihinde Vatan Bilgisayar Topkapı mağazasına tekrar geri götürdüm. İade talebinde bulundum. Görevli iadenin bilgisayar üretici firma tarafından hazırlanan rapor sonucu yapılabileceğini ve onu beklemem gerekliliğini söyledi.


Ürünü siteden takip etme sonucumda ürün yetkili servise yollandı. Dün itibari ile geldi. Bugün tekrar baktığımda ürün tekrar yetkili servise yollandığını gördüm. Müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen hala ürün hakkında bir bilgi sahibi olamadım. Sıfır alınan bir üründe Tüketici olarak benim bekleme gerekliliğim yoktur. Ürünümün iade işlemlerinin yapılmasını talep ediyorum.

Salih 95 Okunma

Cevaplar

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi12 Şubat 2014

  Müşterimiz ile iletişime geçildi. Konu çözümlendi. Saygılarımızla.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi07 Şubat 2014

  Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

 • Salih07 Şubat 2014

  Ürün iki defa sizin tarafınızdan servise yollanıyorsaki , sizin sitenizden takıplerim sonucu ( resimleri mevcut) bu ürün ayıplıdır. Burada mağduriyet söz konusudur. Çünkü ben işyerimde işlemlerimi daha hızlı yapabilmek adına yeni bilgisayar aldım. Şu an iş göremez konumdayım. Buradaki mağduriyeti kimler gidericek bunu çok merak ediyorum. Sizin imalatcı firma ve aranizda geçen yazışma veya ürünün gidip gelmesi beni ilgilendirmemektedir. Ben zaten şuanki konumda o ürünü almama kararı aldım ve aradaki geçicek olan süreyi beklemek istememekteyim bunda zorunluluğumun olmadığı kanaatindeyim. Gerekli işlemlerin ivedi şekilde yapılmasını arz ederim.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi07 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön