Vatan Bilgisayar'dan Aldığım Iphone 8 Garanti Sonrası Klonlandı!

Umut Umut11 Ekim 20:07

Vatan Bilgisayar'dan 2018 yılında iPhone8 cihaz aldım garanti süresi dolar dolmaz BTK dan IMEI'nin klonlandığını belirten bir SMS geldi. Cihazımı hiçbir servise vermediğim ve IMEI bilgisi yazan kutusunu ev dışında hiçbir yerde bulundurmama rağmen cihaz klonlanabiliyor! Tabii burada değerli Apple'ın yüksek güvenlik reklamının'da boş olduğundan şüphelenmemek elde değil.

Asıl sorun Apple'ı arıyorsunuz Vatan Bilgisayar'a yönlendiriyor, Vatan Bilgisayar'a gidiyorsunuz IMEI kayıtlarını Apple yapıyor ama bize yönlediriyor demesi. Üstüne üstelik Vatan Bilgisayar müşteri hizmetleri dalga geçer gibi bir cihaz bir numarada kullanılabilir der. 

O halde cihazı satarken cihaz neden beyaz listede? Yani ilk aldığımda telefonumu alıp istediğim hattı takıp kullanabilirken bir  yanıltan yüzünden cihaz garanti süresi sonrası (nasılda denk geldiyse? ) klonlanıyor ve şu an sadece tek bir numara ile eşleştirerek kullanmak zorunda kalıyorum. 

Cihazı satarken biz klon cihaz satıyoruz deyin o zaman? Neden beyaz listede IMEI'ler? Yoksa garanti süresi sonrasına kadar mı bu beyazlık? Bir de Vatan Bilgisayar şubesinde mevcut hattımda kullanabilmem için numara--cihaz (IMEI) eşleştirme başvurusu esnasında bunu bir kez yapabiliyoruz cihaz kapanırsa Apple ile görüşürsünüz diyorlar. Aynen ifade bu.

Cihazı satana kadar her türlü desteği verdiklerini iddia eden Vatan Bilgisayar satış sonrası sizi tanımıyor. Ben zaten artık önünden geçmem bu mağazaların.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler