12 Aralık 2013

Vatan Bilgisayar'dan 3 Aydır Bedel İadesi Bekliyorum!

26.04.2012 tarihinde Vatan Bilgisayar Balıkesir mağazasından HP marka bilgisayar aldım. 21.08.2013'te Vatan Bilgisayar'a servise göndermeleri için teslim ettim. 20 iş günü olan servis süresini dolduran bilgisayarımın bedel iadesini talep ettim.


Yaklaşık 3 aydan bu yana oyalanıyorum ve beni HP ile muhatap etmeye, aradan çekilmeye çalışıyorlar ne yaptıysam olmadı genel merkezi aradım mail attım herşeyi denedim ama hala bir şey çıkmadı daha bekliyorum.


Buradan sesleniyorum, benim bedel iademi yapacak mısınız, yoksa aradan çekilip sıyrılacak mısınız? Lütfen artık paramı iade edin. Burada sorumlu sizsiniz Balıkesir de HP'nin servisi yok. Kanuna göre satıcı firma sorumludur. Bunu bile bilmiyor genel merkeziniz.

Ali 96 Okunma

Cevaplar

  • Ali17 Aralık 2013

    Hp nin balikesirde servisi yoktur bu yuzden tuketici kanununa gore yetkili saticisi garanti islemlerini yapmak zorundadir(ariza tespit,kargo gonderim,iade,degisim) Bu bedel iadesini siz yapmak zorundasiniz urunu hp e faturalandirmalisiniz bu surec bnm bildigim boyledir.lutfen bedel iademi yapin musteriyi basinizdan atmaya ve caydirma politikasi yapmayiniz.Tarafiniza ihtarneme gonderimi yapmis bulunmaktayim bundan sonraki surece avukatim takipte bulunacaktir.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Aralık 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Konu ilgili birime aktarılmıştır. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön