Vatan Bilgisayar'da  İade Kabul Etmiyorlar

Hasip Hasip24 Aralık 2019 20:51

Vatanbilgisayar.com web sitesi üzerinden 11.12.2019 tarihinde sıp4117952735 sipariş numarasıyla aldığım Apple watch nike + 4 ürününü 14.12.2019 tarihinde teslim aldım ürünü 6502 sayılı kanuna dayanarak cayma hakkımı kullanıp müşteri hizmetlerini aradım ve ürünün iade etmek istediğimi beyan ettim. Müşteri hizmetleri ürünün iadesini alamayacaklarını belirtti bende bunun yasaya aykırı olduğunu belirttim ve 16.11.2019 tarihinde dilekçe ile ürünü iade için kargoladım.

Yasa açık bir şekilde aynen şu biçimde belirtmektedir ''tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir''.

Vatan Bilgisayar tarafından yasaya aykırı biçimde tutum sergilenip ürünü iade almayıp tarafıma geri kargolanmıştır. Yetkililerin yasada belirtilen yükümlülüklerini yerine getirip ürünü iade almalarını önemle arz ederim. Aksi durumda hukuki haklarımın saklı kaldığını belirtip yasal işlemleri başlatacağımı beyan ederim.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler