29 Ocak 2014 #2263619

Vatan Bilgisayar Yazılımı Yükleyemedi

27.01.2014 tarihinde Vatan Bilgisayar Maltepe şubesinden bir bilgisayar aldım. İki gün içinde acilen tamamlanması gereken bir işim olduğundan bana Office programlarını 30 gün ücretsiz olarak ve gecikmeden kullanma izni veren bir markayı tercih ettim. Cihazı satın aldıktan sonra kurulumunu yaptırırken Office programlarını da kurmalarını istedim, fakat bu işlem bir buçuk saat boyunca tamamlanamadı.


Sonunda satışın iptalini talep etmem üzerine mağaza yetkilileri gelip uğraştı ve "kurulum tamam" diyerek cihazı elime verdiler. Aradan iki gün geçmesine rağmen ben hala Office programlarını kullanamıyorum, acil işim tamamlanamadı. Bu bilgisayarı almakla paramı sokağa atmış oldum.

Gamze 194 Okunma

Cevaplar

 • Gamze07 Şubat 2014

  Vatan Bilgisayar'ın yükleyemediği yazılım Microsoft tarafından yüklense de, bu defa da bir aylık deneme süresinin dolduğu yolunda bir mesaj aldım. Oysa bilgisayarı alalı henüz bir hafta olmuştu. Microsoft Vatan Bilgisayar'ın bana kullanılmış hesap verdiğini iddia etse de, Vatan Bilgisayar'ın benim mail adresimi önceden bilmesi mümkün olmadığından ben ikna olmadım. Microsoft daha fazla yardımda bulunmadı. Bu süreç dahilinde durumumu anlattığım Toshiba TNB Bilgisayar ise faturamın kopyasını alır almaz kargo ile bana Office paketini göndererek sorunumu çözdü.

 • Gamze'nin Teşekkür Mesajı05 Şubat 2014

  Sorunun Vatan Bilgisayar'da olmama ihtimali var. Microsoft teknik servis iki saatten uzun bir uğraşı sonunda işletim sistemi ve Office dosyalarını yeniden kurduysa da, Office programları yine çalışmadı. Bu konu artık Microsoft ile ilgili başka bir şikayete konu olacak. Vatan Bilgisayar Maltepe şubesinden Oğuzhan beye ilgisinden dolayı özellikle teşekkür ederim.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi03 Şubat 2014

  Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

 • Gamze29 Ocak 2014

  Bu arada, zaten sorun Microsoft teknik servisine iletildi. Vatan bilgisayar personelinin "faturayı tarayıcıdan geçirip göndermem gerektiği" konusunda verdiği bilgiyi Microsoft doğrulayamadı. Elimde nereye göndereceğimi kimsenin bilmediği bir faturayla ve yüklenmeyen hediye bir programla kalmış durumdayım.

 • Gamze29 Ocak 2014

  Burada söz konusu olan mekanik bir arıza değil. Ben bir başka mağazaya gitmeye niyet etmişken Vatan Bilgisayar satış elemanları işimin acil olması nedeniyle bana programı yükleme vaadiyle satış yaptılar. Ve bu taahhüdü yerine getiremedikleri için ben bilgisayarı boşuna almış oldum, çünkü satın alma amacım kendi bilgisayarım servisten çıkana kadar çalışabilmekti. Bunu yapamadım. Hakem heyetine giderek cayma hakkım konusunda bilgi alabilirim, ama bunu yapmayacağım çünkü ürünün kendisini beğendim. Benim sıkıntım yazılımı yükleme sözlerini tutamayan eğitimsiz elemanları çalıştırarak müşterinin aldanmasına neden olan Vatan bilgisayar Maltepe mağazasıyla. Vatan Bilgisayar'ın servis olmadıkları gerekçesiyle sorumluluktan kaçan tutumu bile çevreden bana Vatan bilgisayar konusunda aktarılan deneyimleri dinlemiş olmam gerektiğini gösteriyor.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi29 Ocak 2014

  Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi29 Ocak 2014

  Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğun

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön