13 Mart 2014

Vatan Bilgisayar Yanlışlıkla Alınan Aparatta Para İadesi Yapmıyor

Vatan Bilgisayar Denizli’den satın aldığım samsung tablet ile TV arasında kablosuz bağlantı (screen mirroring) sağlamak için, ”allshare cast dongle” aparatı da almak istedim. Satış görevlisinin önerdiği aleti satın alıp eve geldikten sonra TV’min önceki modellerine kablosuz bağlantı özelliği kazandıran ilgisiz bir aparat olduğunu anladım.


Görevliler Yasa gereği para iadesi yapamayacaklarını ancak aletin fiyatı kadarlık alışveriş kuponu verebileceklerini söyledi. Para iadesini istediğim halde kuponu mecburen kabul ettim. Satış elemanının yönlendirmesi sonucunda yanlışlıkla satın alınan bir aletin aynı gün geri verilmesinde para iadesinin reddi, hakkın kötüye kullanılması değil midir?

Halil 198 Okunma

Cevaplar

  • Halil16 Mart 2014

    Firma yetkilisinin arayıp ilgilenmesi iyi, ancak üretilen çözüm yetersiz. Yanlışlıkla alınan bir üründe para iadesi yapılmamasında yasal kılıfa değil, müşteri bazında yapılacak değerlendirmelere bakılmalı. Herkes biliyor ki o yasa tüketiciyi değil, satıcıyı koruma yasası haline getirildi zamanla.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi13 Mart 2014

    Değerli müşterimiz, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 4. Madde gereğince, bedel iadesi için ürünün ayıplı olması gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön