Vatan Bilgisayar ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

İlker'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi

Vatan Bilgisayar Ürün ve Servis Sorunu

1.765görüntüleme
İlker
İlker 23 Kasım 2020 09:17

18.09.2020 tarihinde saat:16.06.01'de 0850 222 56 56 numaralı Vatan Bilgisayar telefonla sipariş hattını aramam üzerine benimle irtibatta bulanan ve görüşme kaydında kendisini s** adında beyan edan satış temsilcisinden ekte fotoğraflarını beyan edeceğim. Samsung marka Samsung 32'' odyssey g7 2k 1ms 240hz g-sync QLED 1000r curved va gaming monitör model adı:(lc32g75tqsmxuf) adlı ürünü internetten ödeme yöntemi ile satın almış bulundum. Akabinde sa** hanımla tekrar iletişim kurmamız neticesinde 18.09.2020 tarihinde saat: 16:28:14'te bahse konu ürünü, avcılar Pelican Mall AVM Vatan Bilgisayar'dan kontrol ederek eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde teslim aldım. (37 gün-1 ay-1 hafta sonra)  

25.10.2020'de kullanmış olduğum monitörün sol at ve sağ alt panel kenar köşelerinde boylamasına doğru ayrılma olduğunu gözlemledim. Monitörün arka kapak kısmının (kabloları taktığım zaman yuvayı kapatmamı sağlayan aparat) kablo değişikliği yaptığım esnada çentik diye tabir edilen, aparatın monitör yuvalarına geçip kenetlenmesini  sağlayan küçük kısımlarından 1(bir) tanesinin kırık olduğunu gördüm. Bunun üzerine 25.10.2020 tarihinde saat: 12:36'da bahse konu şirkete (ekte belirteceğim üzere) karşılaşmış olduğum sorunun izahatını yaparak ürünü servise (doa DAP kapsamında) gönderim. (ekte belirteceğim üzere) 28.10.2020 tarihinde ürünümün servisten geldiği bildirisi üzerine Vatan Bilgisayar Pelican Mall şubesine gittim ve beyan ettikleri ''servis fişinde''belirtilen durum arıza ve sorun değildir cihaz sağlam test ok. İbaresini okudum. 

Ürünü tekrar incelediğimde belirttiğim sorunların giderilmemiş olduğunu,1(bir) çentiği kırık olan arka kapağın (kırılmış olanla birlikte yenisini göndermişler) olduklarını tarafımca görmüş olup bunun üzerine Vatan Bilgisayar pelican şubesinin mağaza müdürüyle görüştüğümde bana ürünle ilgili devam eden bu sorunun bizzat servisle kendisinin görüşeceğini ve mağduriyetimin giderilmesi için yardımcı olacağını birebir iletişim halindeyken bana söylemiş ve bünyesinde çalışan personelleri bu diyaloğa tanıklık etmişlerdir.  Devamı yorumda.

Gelişme
Gelişme

22 Kasım 2020 16:27

05.11.2020 tarihli Servis Fişinde ürün servisten yeni gelmiş bahsedilen sorunlar devam etmekte (Müşterinin ürünle ilgili şikayet /talebi kısmı) -(Servis onaraım Açıklaması Descr) birebir cihaz testlerinde cihazda sorun görülmemiştir. (Açıklama) standartlara uygun sağlam test ok. İbareleri yer almaktadır. 21.11.2020 tarihine kadar yukarıda bahse onu geçen mağduriyetimin süregelmesi dahilinde defalarca gerekli mercileri tek tek arayıp bilgi almaya çalıştım ve hepsi olumsuz sonuçlandı. 21.11.2020 tarihinde Vtan Bilgisayar Pelican şubesini arayarak ürünün durumu hakkında bilgi almak istediğimi söyledim. Gün içerisinde kesin geleceğeni bana söylediler. AVM ler belirttiğim tarihte saat:19:00 da kapanıyordu. Tarafıma hiçbir geri dönüşte bulunulmadığı için tekrardan 18.30 sularında şubeyi aradım. Ürünün geldiğini ancak bana ürünle ilgili sorun olduğunu servisle konuşup halletmeye çalıştıklarını telefonda aktardılar. Bende yarım saat içerisinde kesin geliyorum dedim. 21.11.2020 tarihinde saat: 18:58:07'de ürünümü teslim alırken kontrol ettiğimde servise verdiğim 25.10.2020 saat: 12:36'dan itibaren 21.11.2020 saat 18:58:07'ye kadar geçen servis süreci ve karşılaştığım mağduriyet aşamalarına rağmen ürünün tekrar aynı şekilde özensiz paketlenme yapıldığını kırık çentikli kapağın değişmediğini panel kısmındaki ayrıkların giderilmediğini bunun üzerine monitörün sağ üst köşesinde darbeye bağlı iz olduğunu oradaki çalışan personellerle birlikte teyit ederek gördüm. Ekranda derin ve kılcal çiziklerin olduğunu gördüm. 3 kez ürünü servise yolladım. 22.11.2020 tarihinde saat 11:45'te üründe bulunan tüm kusurları belirterek tekrar 4.(kez) servise yolladım. Karşılaştığım bu kabul edilemez durumdan dolayı satın almış olduğum ürünle alakalı 1 ayı geçkin daha kullanamadan ciddi mağduriyet yaşadım. Ürünü hiçbir şekilde istemiyor hukuken gereğinin yapılmasını ve hakkım olan paranın bana iadesinin yapılmasını istiyorum.

22 Kasım 2020 16:23

Müşteri hizmetlerinde çalışan personeller tarafındandan da sorunun görülmesi ve ürünü servise tekrar göndermem gerektiği konusunda bana öneri sunmaları üzerine ürünü tekrar servise yolladım. (ekte belirteceğim üzere) Samsung yazısının altında çizikler olduğunu benimle ilgilenen müşteri hizmetlerindeki personellere gösterip teyit ettirdim ve servise ithafen müşteri beyanına bu sorunu kendileri de anlattığım gibi yazdılar. Ürünüm tekrar servise gönderildi. Servisteki ürünümden cevap beklediğim bir sonraki süreç içerisinde defaatle Vatan Bilgisayar a. Ş'nin genel müdürlüğünü, servis takip hattını, arıza hasar bölümünü, genel müşteri temsilcilerini, defalarca aramama rağmen arayıp da başka kişilere yönlendirilmem suretiyle hiçbir şekilde kendisiyle ve konuyla alakalı bana yardımcı olabilecek etkin bir cevap verebilecek herhangi bir muhatap bulamadığım ve iletişim kuramayıp mağduriyet yaşarken beni dahada mağdur konumuna sürükleyen, parasını peşin ödeyen tüketiciyi bu şekilde ilgisiz cevapsız bırakmış olmaları ile karşı karşıya kaldım. Akabinde mesaj (SMS) yolu ile Vatan Bilgisayar tarafından kullanıcı hatası veya garanti süresi bitimi sebebi ile oluşmuş arızanın giderilebilmesi için 253.1 TL servis ücreti talep edildi. 02.11.2020 tarihinde saat: 19:55'te ürünümün tekrar servisten geldiğinin bana mesaj yolu ile bildirilmesi üzerine bahse konu yere gittim. Yine ekte belirteceğim üzere sorun devam etmiş bir önceki servisten gelen monitörün içerisine yeni kapak koymalarına rağmen kapak geri alınmış ve kırık olan kapak aynı şekilde gönderilmiş bunun üzerine gönderdikleri kapağın mahiyetine bir de servis ücreti istenmiş ve hiçbir şey ürünle alakalı yapılmamış olması üzerine tekerrür eden sorunlara binaen Vatan Bilgisayar Pelican şubesinde çalışan müşteri temsilcileri tekrar ürünü servise yollarken ''Özellikle (bu sorun serviste olmuştur.) ''ibaresini eklemişlerdir. Bu süreeç içerisinde Samsung yetkili servisinde olduğunu söyleyen ve beni telefon vasıtası ile arayıp sesli iletişim kuran daha sonra WhatsApp üzerinden yazışma ve görüntü paylaşma yoluyla iletişim kurmamıza rağmen (yazışma ve görüntü-resimlerin tamamı ekte mevcuttur) bir süre sonra kendisi ile arama yolu ve yazışma yolu ile iletişime geçmeye çalışmama rağmen hiçbir şekilde ulaşamamış ve yazdıklarıma cevap gönderilmemiş bulundum. Devamı! Yorumu size bırakıyorum 3! Te

İlker
İlker26 Kasım 2020 12:39

26.11.2020 tarihinde saat 12:16 da Avcılar Pelican Mall Vatan şubesiyle telefon yolu ile görüştüm. Samsung yetkililerinin monitörü denetlemeye geldiğini ve Samsung'un monitörü bu şekilde kabul edemeyeceğini olumsuz olduğunu değişim yapmayacaklarını söylediklerini bana aktardılar. Bende ürünü teslim almayacağımı bu şekilde ürünü kabul etmediğimi kendilerine söyledim. Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Gerekli tüm hukuksal mercilere başvurumu yapacağım

İlker
İlker04 Aralık 2020 11:22

04.12.2021 tarihinde saat 11:00'da Vatan Bilgisayar'dan SMS yolu ile (monitörünüzü teslim alabilirsiniz. Teslim almakta gecikmeniz halinde doğabilecek hasar ve ziyandan Vatan Bilgisayar San. Ve Tic. A. Ş.'nin sorumlu olmayacağını, saklama giderlerinin tarafınıza yansıtılabileceğini önemle bildirirz.) diye mesaj gelmiştir. Monitörüm zaten gide gele servise serviste dahada deforme olmuş kullanılmayacak hale gelmiş zaten bir işlem yapılmamış. Tüketici Hakem Heyetine de başvurumu yapmışım. Kullanılmayacak monitörü ne akla hizmet ben sizden teslim alayım. Verdiğim parayı alın monitörsüz kalayım bir de bu mesajı atın. Hiçbir hakkımı helal etmiyorum size hukuk gereğini yapacaktır. 

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler