13 Şubat 2014 #2293051

Vatan Bilgisayar Ürün Tamirini Ücretli Yapıyor

17,12,13'te Vatan Bilgisayar Topkapı Mağazasında almış olduğum sony xperia Z1 cep telefonumu kendi kendine kapanmasından dolayı garanti dahilinde 28,01,14 de geri verdim. Vatan Bilgisayar'ın konu ile alakalı bilgi vermediği gibi Teleservise'i kendim arayıp konuştum ( D*** hanım ile). Şöyle ki telefonda sıvı teması varmış ve tamir bedeli olarak 1995 TL gibi bir bedel talep ediyorlarmış.


Sony'i aradığımda müşteri kaynaklı hata olduğunda yapacakları bir şey olmadığını söylüyorlar. Şikayet nedenim telefonun kendi kendine kapanması ama geri dönüş sıvı teması gerçekten bravo. Teleservice başta olmak üzere Sony ve Vatan Bilgisayara'da sırasıyla hem maddi hem manevi tazminat davaları açacağım.

Sevda 290 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi19 Şubat 2014

    Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

  • Sevda19 Şubat 2014

    Aşağıdaki bilgilerin tamamı sony mobile resmi sitesinden alınmıştır. Bilgilere istinaden ürünün bedel iadesini ya da yerine başka bir ürün almak istiyorum. Çünkü Sony Xperia Z1 modeli kesinlikle suya dayanıklı değildir. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Yapılmadığı takdirde gerekirse yeni bir Z1 daha alıp mahkeme karşısında bunu ispatlayacağımı buradan bildirir, karşılığında doğacak tüm maddi manevi hasarlardan dava açacağımı tekrar yinelemek isterim. Saygılarımla Sevda Evran Suya dayanıklı IPX0: Özel koruma yok. IPX1: Damlayan suya karşı korumalı. IPX2: Normal konumundan 15 dereceye kadar yukarı eğildiğinde damlayan suya karşı dayanıklı. IPX3: Püsküren suya karşı korumalı. IPX4: Sıçrayan suya karşı korumalı. IPX5: Su jetlerine karşı korumalı. IPX6: Yoğun jet püskürtmelerine karşı korumalı. IPX7: Suya daldırıldığında oluşan sonuçlara karşı korumalı. IPX8: Suya daldırılmaya karşı korumalı.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Şubat 2014

    Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön