02 Ağustos 2013

Vatan Bilgisayar Ürün Bir Senede 4 Kez Servise Gitti!

Ürünüm 1 sene içerisinde aynı sorundan ötürü 4 kez servise gitmiş bulunmakta, KVK, Vatan Bilgisayar ve HTC bana ücret iadesi yapmamakta. Cihazı değiştirdiler. Ancak ben ürünü artık kullanmak istemiyorum ve ücret iadesi talep ediyorum. Ürünümü Vatan Bilgisayardan aldım. Ancak Vatan Bilgisayar aracı olduklarını belirterek bundan ötürü KVK'dan iade onayı almam gerektiğini söyledi. İşlerim gereği ürünümü mecburen teslim aldım. KVK'ya durumumu anlattığımda ise KVK'da HTC'ye yönlendirmekte. HTC ise vermemekte.
Mağdur durumdayım.

İbrahim 70 Okunma

Cevaplar

  • İbrahim17 Aralık 2013

    Ürünüm bu yazımdan sonra, tekrar servise gitti, ve şuanda ekranı kızarmış durumda. Sizden satın almış olduğum ürün için, benim haklarımı korumak kimin görevi? Ben bunu bilmek isterim. Ürünümün ekranı kızarık ve şuanda bir bölümünü kullanamıyorum. Gerçekten hizmette üstünüze yok, yardımcı oluyor musunuz "Evet" Çözüm buluyor musnuz "Hayır!". Şuan telefonumun garantisinin bitmesine 2 ay var ve yaklaşık 3 ayını serviste geçirdi, ayrıca şuanda da düzeldi denilmesine rağmen arızalı biçimde!!!!!!

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Aralık 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

  • İbrahim02 Ağustos 2013

    Ayrıca telefonumu aldım bugün ve ısınma problemi gene başladı. Büyük bir ihtimalle ekranımın kızarması sorunu da tekrardan başlayacak 1 içerisinde.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön